آثار و نشانه ها

ﺁثار تیر یا مرد کماندار در دفینه یابی

ﺁثار تیر یا مرد کماندار در دفینه یابی

تیر اندازی با کمان یکی از ابزار های جنگی باستانی می باشد که علاوه بر استفاده از آن در جنگ ها و دفاع از خود در شکار و تهیه غذا برای قبیله ها نیز بکار گرفته می شده است. غالبا ﺁثار تیر یا مرد کماندار نشان دهنده و نماد شجاعت و دلیری بوده است. طبق مطالعات و تحقیقاتی که باستان شناسان انجام داده اند قدیمی ترین آثار باستانی کشف شده از این ابزار، مربوط به 8 هزار سال پیش از میلاد مسیح بوده است.

ﺁثار تیر یا مرد کماندار
ﺁثار تیر یا مرد کماندار

داستان های مربوط به این ابزار همواره در ادبیات ، اساطیر و داستانهای حماسی مطرح بوده و  همراه داستان های زیادی از آنها همانند آرش کمان گیر شنیده ایم. طبق مطالعات انجام گرفته ایرانیان و مصریان باستانی دارای بهترین تیر اندازان جهان بوده اندو به همین دلیل توانسته اند در حد زیادی کشور گشایی کنند و همانطور که در آثار و حکاکی های گذشتگان همچون تخت جمشید آثار تیر و کمان بسیار استفاده شده است و این موضوع نشان دهنده اهمیت و جایگاه بالای این جنگ افزار بوده است.

ﺁثار تیر یا مرد کماندار در دفینه یابی و گنج یابی

همانطور که در بالا توضیح دادیم این نماد یکی از مهمترین حکاکی های بجا مانده از ادوار گذشته است، حال اگر شما هم جزو کسانی باشید که به عرصه گنج یابی علاقه مند باشید قطعا با این نماد رو به رو شده اید، دلیل استفاده از این نماد به احتمال زیاد به دلیل اهمیت آن در گذشته بوده است و یا ممکن است محل دفن  سرداران و افراد سرشناس باشد که در این صورت می تواند دفینه های زیادی به همراه داشته باشد.

نزدیک ترین تفسیر این نماد این می باشد که  اگر در جایی سنگ نگاره ﺁثار تیر یا مرد کماندار در دفینه یابی را مشاهده کردید باید به اندازه پرتاب تیر (فاصله حدود ۱۰۰ متر) به سمت جلو بروید و در ﺁن محل باید دنبال نشان دوم باشید. معمولا ﺁثار تیر یا کماندار در دفینه یابی را به صورت تل یا تخته سنگی نمایان می سازند و ﺁثار دوم معمولا نشان دهنده عمق محل دفینه است. اما گاها پس از طی کردن مسیر نماد دومی وجود ندارد و در این صورت ممکن است دفینه در همان محل باشد، پس پیشنهاد می دهیم که حتما از یک دستگاه گنج یاب حرفه ای آن مکان را کاوش کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا