مقالات فلزیاب

یون یاب

یون یاب

گنج یابی یکی از سرگرمی ها و علاقه مندی های بسیاری از افراد بوده است. به دلیل هیجان زیاد و لذت فراوان؛ این فعالیت از افرادی با هر شرایط سنی را؛ به خود جذب می کند. برای گنج یابی و دفینه یابی؛ این روز ها در بازار شاهد وجود انواع مختلفی از دستگاه های ردیاب طلا می باشیم. از طرفی این دستگاه ها دارای قابلیت های متفاوت و سیستم های جداگانه ای می باشند. اما از طرفی دیگر نیز اهداف تمامی آنها نیز به یک نقطه ختم می شود. بسیاری از ما؛ با نام یون یاب رو به رو شده ایم و به دفعات آن را شنیده ایم. اما این دستگاه چیست و دارای چه کاربردی می باشد. با ما با بررسی این موضوع همراه باشید.

یون یاب
یون یاب

یون یاب چیست؟

دفینه ها و گنجینه هایی که به مدت زیادی در زیر زمین دفن شده اند. و به طور کلی؛ هر نوع فلزی که مدتی زیر زمین مدفون باشد؛ بر اثر عوامل طبیعی شروع به اکسید شدن می کند. این موضوع باعث تولید یون در اطراف آن شی می شود. به طور کلی یونیزه شدن محیط اطراف هدف؛ باعث ایجاد میدانی شبیه به میدان مغناطیسی می شود. به همین دلیل؛ در صورت استفاده از این موضوع و ردیابی آن می توان به راحتی؛ هدف ها و گنجینه های موجود را ردیابی و شناسایی کرد.

دستگاه یون یاب نیز؛ دقیقا از همین موضوع برای ردیابی اهداف استفاده می کند.

البته برای اطلاع دقیق تر از این موضوع؛ باید بگوییم که؛ یون یاب ها نیز همانند یک فلزیاب مکمل در کنار دستگاه فلزیاب اصلی بکار گرفته می شود. که در حقیقت یک شیوه ردیابی هدف می باشد. اما در بازار به صورت آماده؛ گنج یاب هایی هستند که؛ از این قابلیت نیز؛ در کنار سایر قابلیت های گنج یابی خود بهره می برند.

برخی از فلزیاب ها با قابلیت یونیابی

  • فلزیاب HS366،
  • فلزیاب TESLA SCAN 352،
  • فلزیاب HOXNE PLUS،
  • فلزیاب TACHAR T16،
  • فلزیاب Schneider Series

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا