مقالات فلزیاب

گنج یاب چیست؟

گنج یاب چیست؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که این روز ها در عرصه گنج یابی مطرح می شود. این است که دستگاه گنج یاب چیست؟ گنجیاب ها نیز همانند دستگاه های فلزیاب و طلایاب ابزار هایی برای ردیابی و سنس فلزات مختلف طراحی و ساخته شده اند. اما این ابزار ها همانند سایر دستگاه های معمولی نمی باشند. این ابزارها توانایی تشخیص نوع فلز را دارا بوده و از این جهت می توان برای آنها مشخص کرد که در پی ردیابی چه نوع فلزی می باشید. از این رو می توان از آنها همانند دستگاه های طلایاب و معدود دستگاه های فلزیاب؛ در ردیابی و کاوش گنج استفاده کرد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل گستردگی شرایط مختلف و اهداف مختلف؛ دستگاههای متفاوتی در سطح وسیعی ساخته و تولید می شوند. از این رو باید دقت لازم به خرج داده شود تا دستگاه مناسب خریداری شود.

گنج یاب چیست؟
گنج یاب چیست؟

گنج یاب چیست؟ و دارای چه کاربردی می باشند؟

تا این قسمت از مقاله دانستید که گنج یاب دستگاه هایی می باشند که در اغلب موارد برای ردیابی گنج و دفینه مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که می دانید این گنج و گنجینه ها از دوران کهن به یادگار مانده است. از این رو اغلب در عمق زمین مدفون شده اند.

هر چند می توان این اهداف را در امکانی همانند درون دیوار ها؛ درون سازه های کهن همانند ساختمان ها؛ پل ها و گاها حتی درون درختها نیز وجود دارد. این اشیای قیمتی در مناطقی همانند کوهستان ها نیز در برخی موارد وجود دارند. با در نظر گرفتن موادی که در اطراف دفینه ها وجود دارند. همچنین شرایط و عمق قرار گیری آنها؛ می توان دریافت که نمی توان تمامی آنها را تنها با یک نوع دستگاه ردیابی و کشف کرد. از این رو مدل های مختلفی از این ابزار های حرفه ای را می توان در بازار مشاهده کرد.

از مهم ترین قابلیت ها و کاربرد های دستگاه های گنج یاب می توان به دفینه یابی و گنج یابی اشاره کرد.  این موضوع را می توان با در نظر گرفتن طرفداران و خریداران این محصولات به اثبات رساند. البته این ابزار ها را به دلیل توانایی سنس و ردیابی سایر فلزات؛ می توان در مواردی همچون بازرسی بدنی؛ گیت های فرودگاه ها و سایر اماکن حساس و مناطق نظامی و غیره نیز بکار گرفت.

از جمله مهم ترین دستگاه های گنجیاب

یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب نوع و خرید دستگاه های گنج یاب وجود دارد. وزن دستگاه می باشد. این موضوع در اغلب موارد بی اهمیت شمرده می شود. اما تنها چند ساعت پس از شروع کاوش مشخص می شود که با دستگاه دارای وزن زیاد؛ کاوش به سختی پیش خواهد رفت. و یا به طور کلی کنسل خواهد شد. از  دیگر موارد مهم سازگاری دستگاه با منطقه کاوش خواهد بود. در انتخاب دستگاه های بالا هر دو مورد رعایت شده است؛ تا تجربه خوشایندی را برای شما عزیزان رقم بزنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا