مقالات فلزیاب

کویل

کویل

با سلام به شما کاوشگران و بازدیدکنندگان سایت آی آر دیتکتینگ، امروز با یکی دیگر از موضوعات حساس و مهم در زمینه کاوش و دستگاه های فلزیاب و گنج یاب در خدمت شما هستیم تا شاید این مقاله در راهنمایی و در نهایت کاوش های شما تاثیر گذار باشد، با ما همراه باشید. همانطور که می دانید دستگاه های فلزیاب از زمان اختراع به یکی از اصلی ترین ابزار های کاوش تبدیل شده و امروزه حتی برای یافتن اهداف بی ارزشی همچون آهن، در موضوعات مهم و حساسی همچون کشف و شناسایی اشیای باستانی توسط باستان شناسان و در نهایت کشف دفینه و گنج توسط کاوشگران و موارد دیگری از آن استفاده می شود. امروز می خواهیم یکی از قطعات و قسمت های مهم و اساسی این دستگاه ها کویل نام دارد، را به شما معرفی کنیم.

کویل
کویل

کویل چیست ؟

همان طور که دانید هر دستگاه و به طور کلی هر ابزار و وسیله ای که در هر جهت و منظوری روزانه استفاده می شود دارای قطعات و قسمت های مختلفی می باشد که هر کدام از آنها دارای وظیفه و یا وظایف متفاوتی از یکدیگر دارند. کویل در دستگاه های فلزیاب و انواع طلایاب و گنج یاب ها و به طور کلی تمامی ابزار هایی که به وسیله آن ردیابی و سنس اشیای دفن شده می پردازند، یکسان بوده و تمامی آنها دارای این قسمت می باشند.

این قطعه با نام های کویل و یا لوپ معرفی می شوند که یکی از اساسی ترین قطعات در تمامی این دستگاه ها محسوب می شوند و به طور کلی کاوش بدون این قطعه ممکن و میسر نخواهد بود. لوپ ها از  نظر ظاهری دارای تفاوت هایی می باشند، از انواع لوپ ها می توان به لوپ های دایره ای، پروانه ای، بیضی اشاره کرد که بسته به شکل آنها روش و طرز شناسایی اهداف را متفاوت انجام می دهند.

لوپ ها اولین و مهم ترین قسمت در دستگاه های فلزیاب می باشند که اهداف را سنس و شناسایی می کنند و به همین دلیل می باشد که بدون وجود آن ها و یا بروز مشکل در آنها، تشخیص اهداف میسر نخواهد بود.

اهمیت خرید لوپ اصل

در واقع لوپ ها از نظر ابعاد و اندازه به دو دسته تقسیم بندی می شوند که، لوپ های کوچکتر برای اهداف در سطح ها و لایه های بالاتر به کار گرفته می شوند و لوپ های بزرگ تر برای یافتن و شناسایی اهداف در عمق های بالاتر، دقت در یافتن اشیای ریز و کوچک در لوپ های کوچک بیشتر بوده و در مقابل توانایی و قدرت نفوذ در لوپ های بزرگ بیشتر می باشد. که در این مورد از معروف ترین آنها می توان به لوپ 25، لوپ 55 و لوپ یک در یک ( لوپ 1 در 1 )  دو مورد از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید و به آن اهمیت دهید عبارتند از :

  1. خرید دستگاه فلزیاب حرفه ای که قابلیت اتصال به کویل های مختلف را داشته باشد.
  2. حتما از لوپ های اصلی و اورجینال استفاده کنید.

اهمیت این دو موضوع بسیار ضروری و حیاتی می باشند چرا که در صورت استفاده از یک محصول بی کیفیت علاوه بر این که به اهداف خود نخواهید رسید، ضرر و زیان مالی زیادی را نیز متحمل خواهید شد. جهت کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر و خرید انواع لوپ های فلزیاب ، فلزیاب تصویری، اسکنر، طلایاب حرفه ای و انواع فلزیاب خارجی با شماره زیر تماس بگیرید.

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا