مقالات فلزیاب

کویل گنج یاب

کویل گنج یاب

کویل گنج یاب دارای اهمیت زیادی در کاوش ها می باشد؛ دلیل این اهمیت نیز به خاطر ارتباط مستقیمی که با سنس اهداف در زیر زمین دارد می باشد. به همین دلیل نیز یکی از مهم ترن فاکتور های خرید فلزیاب نوع کویل آن می باشد. افرادی که به این نکته اهمیتی که لازم است را می دهند طعم موفقیت را می چشند. در کنار اهمیتی که این قطعه مهم دارد از حساسیت بالایی نیز برخوردار می باشد. کویل ها که با نام لوپ هم شناخته می شوند دارای سیم پیچ های حساسی می باشند که کاملا به محیط کاوش وابسته می باشند.

کویل گنج یاب
کویل گنج یاب

به عنوان مثال در محیط های مرطوب نمی توان از کویل هایی که برای محیط خشک طراحی شده است استفاده کرد؛ و یا با استفاده از کویل های معمولی برای کاوش در امکانی که دارای املاح معدنی می باشند هرگز به جواب نخواهید رسید. علاوه بر نوع سیستم و تکنولوژی که در ساخت کویل های استفاده می شود سایز آنها نیز دارای اهمیت می باشند.

این اهمیت از آن نظر می باشد که هر سایز از آنها برای یک عمق تعبیه و طراحی شده اند. هر چه سایز کویل ها بیشتر شود عمق کاوش نیز بیشتر خواهد شد و در مقابل هر چه سایز کویل ها کمتر شود عمق کاوش نیز کمتر خواهد شد. با دانستن این مطلب شاید این فکر در ذهن شما ایجاد شود که پس چه نیازی به کویل های کوچک وجود دارد؛ دلیل این نیاز، حساسیت در شناسایی اهداف می باشد. حساسیت کویل ها با سایز آنها دارای رابطه عکس می باشد.

چگونه می توان یک کویل گنج یاب خوب خرید

بعد از خواندن مطالب بالا قطعا این سوال برای شما پیش خواهد آمد که چگونه با وجود شرایط حساس بالا می توان یک کویل خوب و مناسب با اهداف شما خریداری کنید. این سوال کاملا بجا می باشد. در محیط های معدنی که خاک ایران دارای املاح معدنی زیادی می باشد، در وهله اول نیاز به یک فلزیاب با سیستم کاوش پالسی نیاز خواهید داشت. در مرحله بعد به دلیل عمق دفینه های بالای این کشور؛ نیاز به کویل های 25، 55 و کابل یک در یک خواهید داشت.

کویل گنج یاب
کویل گنج یاب

شاید فردی تنها با استفاده از یک کویل به اهداف خود برسد، بله این موضوع نیز ممکن است، اما مطالبی که در این مقاله عنوان می شود، استاندارد کاوش بوده و قطعا شما را بسیار سریع تر و راحت تر به اهداف خود خواهد رساند.

برخی از نکاتی که باید در هنگام خرید کویل رعایت شود

  • خرید کویل های اصل و اورجینال شرکتی
  • دریافت ضمانت نامه و گارانتی که نشانه کیفیت کالا می باشد
  • خدمات پشتیبانی پس از فروش
  • استفاده از کابل یک در یک برای کاوش در محیط وسیع به منظور صرف زمان کمتر
  • استفاده از کویل های ضد رطوبت
  • تهیه کویل های مختلف در حد توان برای کاوشی حرفه ای تر
  • تست سازگاری کویل با دستگاه
  • خرید کویل مناسب با انواع اهداف
  • خرید کویل هایی با وزن کم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا