مقالات فلزیاب

کویل گنجیاب

کویل گنجیاب

کویل گنجیاب :

دستگاه های فلزیاب و طلایاب ها؛ یکی از پر فروش ترین ابزار های دنیای گنج یابی می باشند. استفاده از این دستگاه های حرفه ای و پیشرفته؛ دلیل پیوستن بسیاری از کاوشگران به این عرصه می باشند.

کویل گنجیاب
کویل گنجیاب

این دستگاه های پر کاربرد و قوی، با استفاده از سیستم های مختلف و قدرتمند که دارای روش های مختلف و طریقه ردیابی مختلفی نیز می باشند؛ اقدام به ردیابی اهداف می کنند. مهم ترین وظیفه را در ردیابی اهداف در ابتدا؛ سیستم کاوش دستگاه بر عده دارد. سیستم کاوش؛ بسته به نوع اهداف و نوع امکان و عمق کاوش مورد نیاز کاوشگر؛ متغییر می باشد. از همین رو؛ یکی از مهم ترین نکاتی می باشد که در زمان خرید بدان توجه می شود. همچنین این موضوع؛ از یکی از تعیین کننده ترین موارد در قیمت فلزیاب می باشد.

کویل گنجیاب

در بخش بالا با بخش کوچکی از مهم ترین نکات و موارد دستگاه های فلزیاب آشنا شدید. در ادامه با تعدادی دیگر از این موارد آشنا خواهید شد. یکی دیگری از مواردی که در این عرصه دارای اهمیت زیادی می باشد؛ قطعات دستگاه های فلزیاب می باشد. قطعات بکار رفته در دستگاه های فلزیاب علاوه بر نقش تعیین کننده ای که دارند؛ نقش مهم و بسزایی در تعیین قیمت آنها نیز بر عهده دارند.

یکی از مهم ترین اجزای فیزیکی فلزیاب ها؛ کویل آنها می باشد. کویل دستگاه های فلزیاب با استفاده از سیم پیچ های ظریفی طراحی و ساخته می شوند؛ که دارای حساسیت بالایی می باشند. از آن جهت استفاده از کویل های اصل و با کیفیت در  کاوش دارای اهمیت می باشند؛ که وظیفه سنس و تعیین مکان اهداف را بر عهده دارند. در حقیقت یک فلزیاب حرفه ای با هر میزان توانایی؛ در صورت عدم وجود کویل و یا لوپ؛ و یا استفاده از یک کویل بی کیفیت؛ سنس و دسترسی به اهداف غیر ممکن خواهد بود.

09917579020

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا