مقالات فلزیاب

کاوش گنج

کاوش گنج

کاوش گنج و گنج یابی و ردیابی اهداف مدفون شده به جا مانده از تاریخ کهن، یکی از علایق مهم و پر طرفدار محسوب می شود. چرا که علاوه بر امکان رسیدن و کسب سرمایه زیاد؛ هیجان و لذت زیادی را به همراه دارد. از طرفی این موضوع از سمت باستان شناسان و تاریخ دانان نیز بسیار مورد توجه می باشد چرا که با مطالعه این آثار اطلاعات زیادی را می توان از آنها کسب کرد.

کاوش گنج
کاوش گنج

اما این عرصه نیز همانند انجام هر کاری نیاز به دانش و تخصص مختص به خود را دارد و از طرفی علاوه بر تجربه و دانش و مطالعه در این زمینه، یکی از ضروری ترین الزامات این عرصه و رسیدن به اهداف نیازمند یک دستگاه فلزیاب و یا گنج یاب و یا انواع ردیاب های دفینه می باشد.

کاوش گنج موفق چگونه می باشد ؟

داشتن تجربه و تمرین و متبحر شدن در هر زمینه ای باعث می شود تا انجام آن کار با سرعت بیشتری انجام شود اما در کاوش دفینه کمی داستان متفاوت می باشد. هر کاوشگر حرفه ای با هر میزان تجربه ای بدون داشتن یک دستگاه فلزیاب خوب قادر نخواهد بود به کاوش بپردازد. دستگاه های زیادی در بازار وجود دارد که تمامی نیاز ها، سلیقه ها، محیط ها، شرایط مختلف و انواع اهداف مختلف را پشتیبانی کرده و رسیدن به آنها را میسر می سازد.

پس از آگاهی یافتن نسبت به موارد بالا باید به این نکته توجه کنیم که انتخاب دستگاه درست نیز دارای اهمیت زیادی می باشد. به عنوان مثال رسیدن به اهداف در اعماق بالا نیاز به یک فلزیاب پالسی با سیستم ردیاب آنتنی و یا برای دستیابی به محل دقیق اهداف نیاز به یک سیستم فلزیاب نقطه زن می باشد. استفاده از دقیق ترین و مناسب ترین دستگاه فلزیاب در جای خود می تواند تاثیر زیادی در نحوه کاوش و در نحوه رسیدن به اهداف داشته باشد، به عنوان مثال ظرف مدت یک روز به هدف خود دست یابید و یا ظرف مدت چند ساعت.

در ادامه به تعدادی از دستگاه های فلزیاب به همراه ذکر سیستم های آنها اشاره خواهیم کرد.

برخی از سیستم های مختلف فلزیابی

  • فلزیاب تصویری DERAK SUPER GPR SENSOR
  • فلزیاب  آنتن راداری ZICCO X1
  • فلزیاب بوقی پالسی PV IMAGING
  • فلزیاب اسکنر AUR 370
  • فلزیاب یون یاب HS366
  • فلزیاب نقطه زن TACHAR T4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا