مقالات فلزیاب

کاوش با گنجیاب

کاوش با گنجیاب

دفینه یابی و گنج یابی یکی از فعالیت هایی می باشد که افراد زیادی را به خود جذب کرده است. این عرصه یکی از معدود فعالیت هایی می باشد که؛ علاوه بر ایجاد سرگرمی های زیاد؛ منبع درآمد بسیار خوبی نیز می تواند باشد. از طرفی این فعالیت دارای سختی زیادی نیز می باشد. یافتن اهدافی که در اعماق بالا و در زیر خروار ها خاک مدفون شده است؛ کار ساده و آسانی نخواهد بود. اصلی ترین ابزاری که در این فعالیت بکارگرفته می شود؛ دستگاه فلزیاب و طلایاب و ابزار های مشابه می باشد. کاوش با گنجیاب می تواند در عین لذت بخش بودن بسیار سخت نیز باشد.

کاوش با گنجیاب
کاوش با گنجیاب

کاوش با دستگاه گنجیاب

دستگاه های فلزیاب و گنج یاب ها با استفاده از روش های مختلف و قابلیت ها و ویژگی های مختلف همانند سیستم های نقطه زنی؛ سیستم یون یاب؛ سیستم های تصویری و غیره اقدام به ردیابی اهداف می کنند. همانطور که می دانید دو نوع سیستم کاوش اصلی در جهان وجود دارد که به سیستم های کاوش وی ال اف و سیستم کاوش پالسی معروف می باشند.

از سیستم های کاوش وی ال اف بیشتر برای سکه یابی در کشور های خارجی استفاده می شود. این سیستم توانایی بالایی در ردیابی اهداف در عمق های کم و نزدیک به سطح زمین دارند. به دلیل دقت بالای این دستگاه ها و این سیستم در سکه یابی؛ از آنها در کشور های اروپایی استفاده می شوند چرا که در این کشور ها دفینه وجود ندارد. اما در کشور ما به دلیل وجود دفینه ها و گنج ها در اعماق بالا؛ از سیستم های پالسی استفاده می شود؛ چرا که دارای عمق کاوش و قدرت نفوذ بالایی می باشند.

برخی از قوی ترین سیستم های دفینه یابی در کشور

  • فلزیاب AJM BUGLE,
  • فلزیاب DERAK 110,
  • فلزیاب ZICCO X1,
  • فلزیاب COBRA ION,
  • فلزیاب AUR 370,
  • فلزیاب ANTARES IMAGING

تذکر :

دقت داشته باشید که حتی در استفاده از حرفه ای ترین دستگاه ها نیز ممکن است با شکست مواجه شوید. مهم ترین اصل در دفینه یابی؛ حتی مهم تر از نوع و برند دستگاه فلزیاب؛ توانمندی کاوشگر در استفاده از دستگاه فلزیاب می باشد. پس حتما زمان کافی را در یادگیری و تسلط به دستگاه خود, صرف کنید.

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا