مقالات فلزیاب

کاوش با دستگاه فلزیاب

کاوش با دستگاه فلزیاب

دستگاه های فلزیاب، یکی از پرکاربرد ترین ابزاری که به جهت کاوش گنج مورد استفاده قرار می گیرد. اما اکثر کاوشگران نحوه صحیح کاوش با این دستگاه ها نبوده و در نهایت کاوش آنها بدون نتیجه می ماند. اما چگونه می توان استفاده صحیح از هر دستگاه فلزیاب و گنج یابی را آموخت؟ آیا مکانی وجود دارد که این آموزش ها را در اختیار کاربران این دستگاه ها قرار دهد؟ با ما همراه باشید.

کاوش با دستگاه فلزیاب
کاوش با دستگاه فلزیاب

عقیده ای که در بین کاوشگران امروزی رایج است این است که با خرید فلزیاب، کار تمام بوده و آنها به موفقیت خواهند رسید. اما در واقع این ابتدای کار است. فرقی نمی کند که شما از دستگاه فلزیاب تصویری استفاده می کنید یا از اسکنر های دفینه، از فلزیاب نقطه زن یا گنج یاب های حرفه ای، نتیجه کار در هر صورت یکسان است. مگر با به خرج دادن صبر و تلاش زیاد در تمرین و یادگیری نحوه کاوش با آنها.

کاوش با دستگاه فلزیاب

در ابتدا بهتر است شما لیستی از نیاز مندی های خود تهیه کنید. تا قادر باشید از بین انواع مختلف دستگاه های فلزیاب مناسب ترین آن را برای خود تهیه کنید. پس از انتخاب سیستم فلزیابی و سری دستگاه های مناسب با شرایط خود، نوبت آن است که قابلیت های دستگاه های موجود را بررسی و تست کنید. بررسی قابلیت ها بالانس دستگاه، میزان عمق زنی، قدرت تفکیک دستگاه، قدرت نقطه زنی، کیفیت تصویر برداری در دستگاه ها تصویری، تنها بخشی از مواردی می باشد که باید مورد تست و توجه قرار گیرد. تنها در این صورت می توان اطمینان حاصل کرد که دستگاه خریداری شده یک فلزیاب با کیفیت و خوب می باشد.

مهم ترین بخش کاوش ( تمرین )

در سطر های بالا عنوان کردیم که باید قابلیت ها و ویژگی های دستگاه را بررسی کنید. برای این منظور دو مرحله وجود دارد؛ مرحله اول بررسی کنید که آیا دستگاه مورد نظر دارای این قابلیت ها می باشد یا خیر و مرحله دوم از فروشنده بخواهید در یک مکان واقعی و بیرون از محیط فروشگاه آن را تست کند و در صحت صحبت های خود را در عمل نیز به اثبات برساند.

تمرین :

در نهایت میرسیم به مهم ترین بخش و اساس یک کاوش موفق. شما باید در یک مکان مناسب دستگاه خود را تست و ساعات زیادی را صرف تمرین کنید تا تسلط کافی بدست آید. می توانید در بیابان ها و کوهستان ها بدور از مردم، با استفاده از اشیای فلزی که به همراه دارید به تست آن بپردازید. باید عمق های مختلف را تست کنید، نحوه تغییرات صدای دستگاه را متوجه شوید. بررسی کنید که در چه زمانی و چه فاصله ای دستگاه هدف را تشخیص می دهد. بررسی کنید که آیا فلزیاب شما عمق هدف را به خوبی تشخیص می دهد یا خیر. به دلیل اهمیت موضوع مجددا یاداور می شویم که تمرین زیاد و صبر منجر به موفقیت شما خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا