مقالات فلزیاب

کاربرد کویل

کاربرد کویل

کاربرد کویل :

با سلام به شما عزیزان امروز می خواهیم راجع به فلزیاب ها و قطعات مختلف آنها با شما سخن بگوییم با ما همراه باشید تا شما را با یکی از مهم ترین قطعات تشکیل دهنده این دستگاه های حرفه ای آشنا کنیم. همه ما به خوبی از اهمیت وجود دستگاه های فلزیاب در کاوش ها آگاهی داریم. و به خوبی مشخص است که در صورت نبود این دستگاه ها در کاوش، دستیابی و رسیدن به اهداف ها غیر ممکن می باشد.

کاربرد کویل
کاربرد کویل

اما طراحی این دستگاه های پیچیده نیازمند دانش و تخصص زیادی می باشد. این دستگاه ها دارای قطعات مختلفی می باشد که در هر زمینه یک کارشناس فعال بوده که منجر به طراحی دقیق تر دستگاه می شود. یکی از مهم ترین قطعاتی که در فلزیاب ها وجود دارد، لوپ ها یا کویل ها می باشد که در این مقاله قصد داریم کاربرد کویل های فلزیاب را برای شما بازگو کنیم.

کاربرد کویل

در ابتدا و قبل از این که وظیفه این قطعه حساس را برای شما توضیح دهیم بهتر است کمی راجع به آن توضیح داده تا بدانید این قطعه چیست و از چه مواردی تشکیل شده است.

کویل های فلزیاب ها با نام های لوپ فلزیاب و دیسک فلزیاب نیز معرفی می شوند. این قطعات به شکل های مختلفی تولید می شوند که غالبا به صورت بیضی و دایره ای می باشند. که شکل دایره ای آن رواج بیشتری داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. درون این قطعه، از سیم پیچ های زیادی استفاده می شود که دارای ظرافت و تخصص زیادی می باشد.

این قطعه در واقع اولین نقطه ای از دستگاه فلزیاب می باشد که اهداف را سنس می کنند. برد اصلی دستگاه به صورت مداوم و پیوسته تعداد بالایی از پالس ها و امواجی را به این قطعه ارسال می کنند، که کویل نیز آنها را دریافت و به عمق زمین ارسال می کنند. که با برخورد به اهداف برگشت خورده و مجددا توسط آن دریافت شده و به برد ارسال داده می شود. که برد اصلی با پردازش دیتا های آن می تواند وجود اهداف و مکان آن ها را تشخیص دهد. پس می توان گفت کاوش بدون وجود این قطعه و یا حتی کاوش با کویلی که دارای حتی 1 دصد اختلال باشد به نتیجه نخواهد رسید. پس در انتخاب کویل های خود دقت زیادی به خرج داده و حتما از مراکز معتبر و کویل اورجینال استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا