مقالات فلزیاب

کاربرد طلایاب

کاربرد طلایاب

بسیاری از ما به عناوینی همچون طلایاب، گنج یاب، فلزیاب و دستگاه های مشابه بر خورده ایم. قطعا برخی از ما نمی دانیم که کاربرد دقیق این دستگاه ها چیست با ما همراه باشید تا کاربرد دستگاه های طلایاب  و سایر دستگاه های مشابه غیره را بررسی کنیم.

کاربرد طلایاب
کاربرد طلایاب

بسیاری از ما با دفینه یابی و گنج یابی آشنایی داریم و اگر چگونگی این عمل برای ما غریبه است حتما به اسم آنها بر خورده اید. اولین کاوش گنج به سال های بسیار قبل می رسد. انسان ها همواره به فکر یافتن گنج و طلا بوده اند. چرا که در وهله اول دارای ارزش زیادی بو.ده و در نهایت می توان از آن به عنوان یک تفریح و ماجراجویی لذت بخش یاد کرد. این روز ها یافتن طلا به امری بسیار ساده تبدیل شده است. این موضوع به لطف دستگاه های فلزیاب می باشد.

کاربرد طلایاب چیست ؟

مهم ترین استفاده از دستگاه های طلایاب کاوش گنج می باشد. قابلیت هایی که این دستگاه ها دارند باعث شده که به عضو جدا ناپذیر کاوشگری بدل شوند. از انواع دستگاه های طلایاب می توان به طلایاب نقطه زن، شعاع زن، عمق زن، شاقولی، طلایاب تصویری و غیره اشاره کرد. از این دستگاه ها به منظور دیگری نیز استفاده می شود که در پایین به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

  • گنج یابی و کاوش گنج و دفینه
  • حفره یابی ( می توان از این ویژگی برای آب یافی و یافتن حفره های زیر زمینی نیز استفاده کرد )
  • معدن یابی ( انواع معدن های طلا، معادن آهن، مس و غیره… )
  • مقبره یابی
  • استفاده از طلایاب در باستان شناسی
  • در بازرسی های بدنی در اماکن امنیتی

قابلیت های غیر واقعی طلایاب

در برخی از موارد شاهد این موضوع هستیم که از دستگاه های طلایاب برای سرقت استفاده می شود. این موضوع را می توان با چند دلیل قانع کننده رد کرد.

  1. دستگاه های طلایاب عمدتا دارای قیمت های بالایی می باشد و خرید آنها به منظور سرقت مقرون به صرفه نخواهد بود
  2. دستگاه های طلایاب در داخل منازل و ساختمان ها قادر به فعالیت نخواهد بود ( به دلیل وجود فلزات فراوان در سازه ساختمان نویز فراوانی دریافت خواهد کرد )
  3. کار کردن با دستگاه های طالایاب نیاز به صبر و زمان بسیاری دارد. با در نظر گرفتن سرقت که نیاز اولیه آن سرعت عمل است این فرضیه کاملا رد می شود.
  4. در نهایت همان طور که مشاهده می شود دزدی از منازل بیشتر توسط افرادی انجام می گیرد که آشنا با آن خانواده می باشند؛ و مستقیما به سراغ همان مکان طلا های می روند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا