مقالات فلزیاب

چه تعداد فلزیاب

چه تعداد فلزیاب

به طور جد می توان گفت که فلزیاب ها اولین و ضروری ترین نیاز یک کاوش می باشند تا بتوان از ردیابی گنج و دفینه خود نتیجه مطلوب را گرفت. اما با گذر زمان و افزایش تعداد اهداف و تغییرات بسیار مفصل مکانهای کاوش، نیاز به انواع مختلف و تعداد مختلف زیادی از دستگاه های گنج یاب و فلزیاب، به وجود آمد و خب طبیعتا کمپانیها برای پاسخ به این نیاز تمام تلاش خود را به کار گرفته و طیف وسیعی از دستگاهها را وارد بازار ها در سطح جهانی، کردند. از طرفی بازار رقابتی زیادی شکل گرفت که نتیجه آن تنوع بسیار زیادی بود که در این دستگاهها بوجود آمد. برای کاوش اهداف مختلف در شرایط مختلف دستگاه های زیادی طراحی شد که کاوشگران را با این سوال بزرگ رو به رو کرد که به چه تعداد از دستگاه های فلزیاب و گنج یاب برای کاوش نیاز است.

چه تعداد فلزیاب
چه تعداد فلزیاب

برای یک کاوش دقیق به چه تعداد فلزیاب نیاز است؟

همانطور که در بالا بیان کردیم تعداد و شرایط مختلف اهداف این نیاز را به وجود آورد که دستگاه ها و ردیاب های گنج و دفینه زیادی تولید و روانه بازار ها گردد که این موضوع از جهتی بسیار خوب بود و از جهتی بسیار بد. از این دیدگاه که برای هر هدف در هر مکانی یک دستگاه فلزیاب حرفه ای بوجود آمد و این گونه هیچ هدف از دست نمی رفت و تمامی آن ها قابل ردیابی بود و نکته منفی این موضوع این بود که برای یک کاوش دقیق نیاز به تعداد زیادی از دستگاه های فلزیاب نیاز بود.

به دلیل سخت افزار و پیچیدگی های زیادی که در طراحی و ساخت این دستگاه ها وجود دارد قیمت گاها سرسام آوری برای آنها تعیین می شود و به همین دلیل یک کاوشگر باید هزینه های زیادی را متحمل می شد تا بتواند یک هدف را شناسایی و ردیابی کند، دستگاه هایی همانند؛ فلزیاب آنتن راداری، فلزیاب شعاع زن، فلزیاب نقطه زن، فلزیاب تصویری، اسکنر های دفینه، فلزیاب پالسی، کویل و لوپ های مختلف و موارد بسیاری دیگر که باعث می شد تا کاوش برای افراد بسیار زیادی غیر قابل انجام گردد.

راه حل

راه حلی که کمپانی های بزرگی همچون کمپانی موفقی همانند IKPV ارائه داد استفاده از دستگاه های فلزیاب مکمل بود. این کمپانی پیشرو در این تکنولوژی، توانست با تولید دستگاه های گنج یاب مکمل راه حلی دائمی و قطعی برای این مشکل ارائه دهد. سوالی که به وجود می آید این است که فلزیاب و طلایاب مکمل چیست، در پاسخ باید بگوییم که دستگاه های فلزیاب مکمل با استفاده از چندین سیستم فلزیاب قوی و با کیفیت طراحی و ساخته می شوند و به نوعی یک فلزیاب چندکاره می باشند که از ترکیب چندین سیستم فلزیابی در غالب یک دستگاه فلزیاب نیاز تمامی کاوشگران را برطرف ساخته، دارای قیمت بسیار مناسب تر و غیر قابل قیاس با روش های پیشین می باشد.

تعداد از فلزیاب های مکمل حرفه ای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا