آثار و نشانه ها

نماد نان سنگی در دفینه یابی

نماد نان سنگی در دفینه یابی

بحث امروزمان در موضوع آثار و نشانه، بررسی نماد نان سنگی در دفینه یابی می باشد.ماده بسیار جالب توجهی است که در حفاری های قبرها و یا مکان مقدس و مخصوص عبادت در ایران با آن مواجه می شویم . رنگش ترکیب رنگهای سیاه و سبز بوده، عینا در شکل نان فرانسوی می باشد.با استفاده از لعاب ساروج در یک قالب مخصوص قسمت زیر آن دقیقا مثل نان درآورده شده، قسمت روی آن نیز بسیار عالی کار شده است. بعد از بیرون آمدن از قالب کاملا مثل قرص نان تداعی می کند در این شرایط مشاهده شده است که افراد غیر واقف بر موضوع، از آن به عنوان یک نقشه و یا راهنمای محل پول تعبیر کرده اند.

لکن چیزی که در اینجا باید گفت آن است که اینگونه سنگ هایی به دور از هرگونه سفسطه،بنا بر اعتقادات مسیحی مبنی بر خلقت حضرت عیسی از سنگ، در کنار قبور دفن می شده است.هدف از این کار وجود یک سنگ نماد حضرت عیسی در کنار فرد مرده تا روز قیامت به عنوان دوستی مثل شخص حضرت عیسی بوده است.به همین صورت سنگ در هر دوره ای سمبل نان بوده است.بر طبق نقشه های انجیل متنی، شیطان از حضرت عیسی خداست تا نان را به سنگ تبدیل کند.از این اعتقاد است که سنگهای دفن شده به عنوان نماد برکت نیز تصور می شدند. چنین سنگهایی با اهداف گنج یابی همخوانی ندارند.احتمالا سمبل حضرت عیسی و یا نماد خیر و برکت بوده اند.

 نماد نان در دفینیه یابی

اگر بخواهیم به شما بگوییم که این نشان را چگونه تفسیر کنید کمی اغراق نمود زیرا این نماد یک نماد کاملاً پیچیده و سخت می باشد که تفسیر آن کمی مشکل می باشد و هر کسی که با یک نگاه به عکس این نماز را تفسیر کند بدانید که دارد به شما دروغ می گوید معنی این نشان یا نماد با توجه به محل قرار گرفتن و طلوع و غروب خورشید جهت های جغرافیایی تغییر میکند پیشنهاد ما به شما این است که از یک کارشناس خبره در محل بهره ببرید

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا