آثار و نشانه ها

مفهوم نماد سنگ کیلومتر در دفینه یابی

مفهوم نماد سنگ

همانطور که  می دانید نماد ها و نشانه های مختلفی در دفینه یابی و گنج یابی وجود دارد که هر کدام از آنها تفسیر و مفاهیم جداگانه ای دارد. برای تفسیر این نماد ها حتما باید از یک کارشناس دفینه در محل بهره ببرید. یکی از نماد هایی که کمتر دیده شده است نماد سنگ می باشد که در ادامه می خواهیم مفهوم آن را بررسی کنیم.

نماد سنگ در دفینه یابی عموما نشان دهنده سنگ مسافتی که در سر راههای تجاری باستانی طی می شده است می باشد، همانند امروزه، نشان دهنده مسافت می باشد، عموما به شکل لوحه های سنگی و استوانه ای می باشد، بر روی بعضی از آنها مجسمه هایی وجود دارد.

مفهوم نماد سنگ کیلومتر در دفینه یابی

به گفته بعضی از مفسرین این نماد نشان دهنده فاصله دفینه تا نماد می باشد، بدین صورت که به اندازه طول نماد را در عرض آن ضرب کرده و به فاصله عدد بدست آمده از نماد به دنبال یک نماد دوم باشید همانند درخت کهن سال و یا سنگ دوربین و یا رودخانه، در نظر داشته باشید که رودخانه مربوط به سال های بسیار دور می باشد که قطعا تا کنون خشک شده است و باید به دنبال نشانه هایی از آن رودخانه باشید.

جهت و حالت این نماد نیز بسیار دارای اهمیت می باشد. اگر سر این نماد رو به بالا باشد شما باید در خلاف جهت آن به دنبال نماد دوم باشید، اگر سر این نماد به سمت چپ و یا راست بود باید در همان جهت به پیش روید و اگر سر این نماد رو به پایین بود ممکن است دفینه و نماد دوم در طرفین باشد، پس دقت داشته باشید. پیشنهاد می دهیم که از یک دستگاه فلزیاب شعاع زن استفاده کنید. دانش اولین قدرت در دفینه یابی  می باشد و بی اطلاعی، بزرگترین دشمن نرسیدن شما به اهداف خود می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا