آثار و نشانه ها

نشانه V در دفینه یابی

نشانه V در دفینه یابی

نشانه V در دفینه یابی به معنا پنج می باشد : در جهت نوک تیز V پنج قدم حرکت می کنیم نقطه ایی که به آن می رسیم باید بررسی شود.در نشان V فاصله بین دو نوکش اندازه گیری می شود، هر سانتی متر به منزله یک قدم بوده و در جهت نوک تیز V باید کاوش انجام شود.نشان V یک نشان هندسی بوده، هم جهت و هم فاصله را می دهد.همانطور که در نشان U نیز وجود دارد در V نیز ویژگی استتار بالا می باشد.رمزگشایی نشانه V در جهت زاویه اش به دفینه و یا در پیدا شدن نشانه دوم در نزدیکی نشانه هدایت می کند.

معمولا دفینه در جاهایی که نشانه های طبیعی دارند و در زمینهایی سفت دفن می شوند.برای مثال، نقطه اتصال دره ها، پیچ خوردگی دره ها در ردیف اول می باشد.از طرفی در قله تپه ها و یا در سنگهای راهنما مشهور راه بغداد و یا راههای ارتباطی دفینه گذاشته اند. دفینه موجود در سراشیبی و کناره دره ها را نشان V به خوبی رمزگشایی می کند.
به این شکل که : ممکن است گاها نشانه V به صورت Y بر بخوریم. علاوه بر اینکه نقشه ۲ دره که به هم پیوسته و با هم جریان دارند می باشد، دفینه موجود در سراشیبی دره را نیز رمزگشایی می کند.گاها نشان Y ممکن است به شکل نقطه نقطه و مثل ناخن سگ، خرگوش و یا بزغاله باشد.این نقطه ها را اگر با یک خط به هم وصل کنیم، به شکل Y خواهد بود.

نشانه V در دفینه یابی در اشکال مختلف

نشانه V در دفینه یابی گاها ممکن است به شکل پا، نوک و دم موجودات زنده باشد.برای مثال مار دندان چنگالی، دم مار و یا ماهی که به شکل V می باشد، نوک عقاب و مرغ، یک V را تشکیل می دهند.در انسانها نیز وضعیت دست، وضعیت پا، به شکل V می باشد. پول معمولا در غار و انبار زیر زمینی بوده و به مقدار زیادی می باشد.به احتمال زیاد نشان های v, u و o به شکل فرورفتگی می باشند.ولی استثنا هم وجود دارد.برجسته بودنش رمز را تغییر نداده ولی اگر در کنار نشانه دیگری که در پایین خواهم گفت باشد رمز گشایی متفاوت خواهد بود، اما نشان V گاها در کنار تیر، نیزه و یا درون چهارگوش هم ممکن است باشد.قطعا برای حل کردن نشانه باید این مضمونها مشخص شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا