آثار و نشانه ها

نشانه کانال یا آبراه به صورت حکاکی یا سنگ نگاره در گنج یابی

نشانه کانال یا آبراه

وجود نشانه کانال یا آبراه در دفینه یابی به صورت حکاکی یا سنگ نگاره کاملاً واضح و دارای گودی، در مناطق مختلف معانی مختلفی دارد که باید با بررسی دقیق منطقه و شکل دقیق نشانه و نیز مشاوره با افراد و کارشناسان خبره و با تجربه مفهوم دقیق تری از آنها را بیابید. معانی و نظریه های مختلفی در مورد این نوع نشانه وجود دارد که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

"<yoastmark

نظریه اول نشانه کانال یا آبراه

می تواند نشان دهنده یک منبع آب در نزدیکی محل نشانه و سنگ باشد.

نظریه دوم نشانه کانال یا آبراه

در گنج یابی می تواند نشان دهنده یک مقبره به صورت گور دخمه صخره ای در آن نزدیکی باشد و این مقبره در داخل یک غار یا اتاقکی صخره ای می باشد که دهانه آن را بسته و پلمپ نموده اند. در این حالت باید درون کانال حکاکی شده آب بریزید و مسیر حرکت آب به خارج از سنگ، مسیری است که باید به آن جهت حرکت کنید تا محل مذکور را بیابید.

نظریه سوم

بر طبق این نظریه، مقبره ای درون یک غار با دهانه کوچک می باشد که خود این سنگ یا صخره در جلوی دهانه ورودی قرار گرفته و راه را مسدود نموده است. توجه داشته باشید که در این صورت، این نشانه (کانال)، علامت آخر خواهد بود.

نظریه چهارم

در نظریه چهارم، نشانه وجود مقبره ای است بسته شده که در رو به روی نشانه کانال قرار داشته و محل مورد نظر دارای حداقل دو شیب تند در طرفین می باشد و باید در بالای برجستگی، در جست و جوی آن باشید.

نظریه پنجم

در موارد دیگر می تواند نشان دهنده یک سد و محل انباشته شدن آب یا محل جلوگیری از نفوذ آب باشد. البته در مواردی هم دیده شده است که این نوع نشانه، اشاره به وجود معدن سنگ و یا محل ورود و شروع محدوده منطقه ای صنعتی در گذشته بوده است.

تلفن تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا