آثار و نشانه ها

مفهوم نشانه سگ در دفینه یابی

مفهوم نشانه سگ در دفینه یابی

همه می دانیم که نماد های بسیاری در گنج یابی و دفینه یابی وجود دارد که تفسیر آنها فقط به دست کارشناسان دفینه و متخصصین این عرصه باید صورت بپذیرد در غیر این صورت یا به جواب نخواهید رسید و یا در هنگام حفاری جهت رسیدن به دفینه دچار خطرات جانی زیادی خواهید شد. یکی از نماد هایی که گاها دیده می شود مفهوم نشانه سگ در دفینه یابی می باشد.

مفهوم نشانه سگ در دفینه یابی یکی از سمبل ها و اشکال یونانی است. نشانه سگ  عموما در قبرها و سنگ قبرها یافت نمی شوند. بر روی دیوارها یا سنگ های مرمر به ندرت دیده می شود. بیشتر به صورت کنده کاری شده و یا برجسته روی سنگ های خوابیده در زمین می باشد. کنده کاری شده آن بیشتر است. این نماد بیشتر به این معنا می باشد که به جهت نگهبانی و محافظت از چیزی حکاکی و ایجاد شده است، پس قطعا در آن نزدیکی باید دفینه وجود داشته باشد، با دنبال کردن نگاه سگ سعی کنید به یک نماد تکمیل کننده برسید.

جهت چشم ها بسیار مهم می باشد و اگر چشم ها دیده نشود جهت سرش قبر را نشان می دهد. مسافت بین آن و قبر مورد نظر معمولا بین ۳ الی ۷ قدم می باشد. نشانه سگ در دفینه یابی اگر سگ به صورت خیلی راحت خوابیده و چهار پایش باز باشد، مزار در همانجا قرار دارد. یکی دیگر از تفاسیر بیان کننده این است که مشخص نیست که درونش دفینه وجود دارد یا خیر چرا که این شکل و نماد، فقط به خاطر یک باور دینی اعمال شده است که ممکن است دارای هیچ دفینه ای نباشد و گاها بعد از مرگ انسان های پیر که مورد احترام و محبوب انسان ها بوده اند استفاده می شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا