آثار و نشانه ها

فرق بین نسخه وزیری و نسخه شاهی در گنج یابی

فرق بین نسخه وزیری و نسخه شاهی

فرق بین نسخه وزیری و نسخه شاهی در گنج یابی کسانی که با نسخه به دنبال گنج رفته اند می داننددر کار با نسخه ها مهمترین کار انطباق نسخه با مکانی که به آن اشاره می کند است.نشانه های اصلی موجود در نسخه ها(کوه تپه رودخانه صخره غار و…)در انطباق نسخه وزیری و نسخه شاهی به شما کمک بزرگی می کنند.اگر نسخه را درست انطباق نکنید هدفتان جایی اشتباه خواهد بود.

فرق بین نسخه وزیری و نسخه شاهی
فرق بین نسخه وزیری و نسخه شاهی

جهت های طلوع و غروب خورشید

یکی دیگر از نکات مهم در نسخه وزیری و نسخه شاهی جهت های طلوع و غروب خورشید است. این موضوع معمولا در بیشتر نسخه ها دیده می شود. یادتان باشد نباید فقط با توجه نمودن به یک یا چند رد و نشانه زود تصمیم گرفت باید به به یک عکس سه بعدی نگریست . در نسخه ها خورشید , باد و جهت جریان آب بسیار مهم استاگر نسخه با این زوایا منطبق نشود تمام تلاش های شما به هدر خواهد رفت.

وجود رود خانه ها و تپه ها

بعد از این که نسخه با مکانتان منطبق شد باید به سراغ جزییات نشانه وعلایم رفت و توجه کرد که آیا کاملا در جای خود یر به یر می شود یا خیر!اگر نتوانستید نسخه را با مکانتان منطبق کنید بیخودی تلاش نکنید به طور قطع جای اشتباهی را حفاری خواهید کرد.در نسخه ها رودخانه ها ,در منطبق نمودن عنصر بسیار مهمی هستند و باید بسیار خوب ارزیابی شوند,همچنین نشانه کوهی که در نسخه معلوم شدهو سمت غرب و شرق علایم باید ارزیابی شود ودر آخر با ادقام این ارزیابی ها نتیجه گیری حاصل شود.

در مناطقی که تپه ها و رودخانه وجود دارند روی مناطق تنگ و باریک شده حساسیت بیشتری داشته باشید.باید به مناطقه ای که باریک و تنگ است و این باریکی در جهت جریان رودخانه است حساسیت خاص تری داشت.در نسخه ها, رودخانه ها و چشمه های موجودکه به عنوان نشانه بکار می روند نقش حیاتی دارند,مسئه دیگر نقطه روبروی جایی که چشمه ها و یا رودخانه ها شیب دارندو آب به پایین سرازیر می شود و محل اتصال دو رود به هم است.

فرق بین نسخه وزیری و نسخه شاهی

در دوران باستان منابع آبی از جمله نهرها و… بسیار مد نظر بوده پس درجایی که می خواهید حفاری کنیدبه این گونه مناطق توجه ویژه ای کنید.نهرها ,منابع آبی, چشمه ها و… ممکن است طی سالیان دراز خشکیده باشندویا مکانشان عوض شده باشد باید به این نکته توجه ویژه ای نمود.رودخانه هایی که در نسخه به آنها اشاره شده معمولا از کوه به پایین و یا از جای مرتفع به پایین سرازیر می شوند.معمولا رودخانه شما را به منطقه ای که نشان بعدی هست خواهد رساند.

این نکته در نسخه ها و در منطبق نمودن آنها به شما سرنخ های مهمی می دهد.فراموش نکنید کسی که مال خودش را دفن می کرد به آب احتیاج داشته استحتما باید در منطقه ای نزدیک یک منبع آبی (چشمه ,رودخانه و…)وجود داشته باشد.مواردی شاخصی همچون غار ,سنگ خاص و …درمنطبق کردن و تست نمودن جا بسیار مهم است.اگر مورد شما قبور و قبرستان ها باشد باید یاد بگیرید به جهت قبرها توجه کنیدو بفهمید آنها چه دینی داشته اند سپس به نسخه نگاه کرده ببینید آیا با آن منطبق می شود یا خیر !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا