آثار و نشانه ها

نسخه ها و نوشته ها در دفینه یابی

نسخه ها و نوشته ها در دفینه یابی

نسخه ها و نوشته ها در دفینه یابی گنج نامه ها اکثرا روی سنگ است و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های مهم که درباری بوده است بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن می باشد. ولی اکثر گنج نامه ها روی سنگ یشم حکاکی می شده است. بیشتر نوشته های روی پوست را داغ می کردند و جوهر های مخصوصی بود نسخه های ثبت شده در دفینه یابی قابل شستشو بود و آب آنها را از بین نمی برد که اکثر نوشته های روی پوست با این جوهر نوشته می شده است.

نسخه ها و نوشته ها
نسخه ها و نوشته ها

بررسی نسخه ها و نوشته ها در دفینه یابی

بعضی اوقات نوشتهایی رو می بینیم روی پوست که با خون نوشته شده است. اکثر نوشته های روی پوست با خون، به معنی وجود گنج نامه یا نسخه نیست و بیشتر آنها دعا می باشد و جزو طلسم ها محسوب می شود و اکثرا با خون کبوتر نوشته می شده است. پس در این مورد دقت زیادی بخرج دهید و دقت کنید که اشتباه نکنید. پوست ها در زمان خود، دباغی می شدند و مواد مخصوصی که در آن زمان موجود بوده است مانند رزین و روغن به آنها می زدند که عمر پوست را بالا می برده و مقاومت آن را بسیار زیاد می کرده است به همین دلیل پس از سال های زیاد باقی مانده است.

این پوست ها اگر در جای مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سال عمر می کنند. پوست ها را اکثرا در جای خشک یا داخل نی نگهداری می کردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای کمتری برخورد کند سالم تر می ماند و عمر آن طولانی تر می شود. ولی باز هم می گوییم که هشتاد درصد گنج نامه ها روی سنگ نوشته می شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا