مقالات فلزیاب

نحوه کاوش با گنج یاب

نحوه کاوش با گنج یاب

همان طور که می دانید مهم ترین قدم در هر کاوش دفینه و گنجی؛ خرید فلزیاب می باشد. نحوه انتخاب و خرید فلزیاب می تواند کل کاوش را تحت تاثیر مثبت و یا منفی قرار دهد. اما پس از گذراندن این مرحله ؛ مهم ترین قدم نحوه کاوش با گنج یاب و دریافت آموزش کامل و جامع در این رابطه خواهد بود. اگر تصور کنیم تمام کاوشگران از قدم و مرحله اول با موفقیت گذر کرده اند؛ بسیاری از آنها در این مرحله می مانند و موردی که باعث شکست آنها می شود؛ این قدم خواهد بود. نحوه استفاده از یک فلزیاب می تواند شما را به سرعت به اهداف خود نزدیک و یا به طور کلی از هدف خود دور سازد.

نحوه کاوش با گنج یاب
نحوه کاوش با گنج یاب

نحوه کاوش صحیح با گنج یاب

مهم ترین نکته که باید در این مورد در نظر داشته باشید؛ دریافت آموزش کامل خواهد بود. در نحوه استفاده از یک فلزیاب؛ ابتدا باید آموزش های کافی را دیده و گذرانده باشید. بسیاری از کاوشگران تنها به خرید فلزیاب اهمیت می دهند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که؛ فروشندگان و کمپانی هایی که این محصولات را ارائه می دهند؛ در برخی موارد؛ آموزش های خود را در حد مطلوبی ارائه نمی دهند. حتی در برخی موارد؛ این آموزش ها رایگان نخواهد بود.

پس آموختیم که ابتدا باید در انتخاب یک کمپانی معتبر تلاش کنیم. پس از آن به خرید یک فلزیاب خوب خواهیم رسید. در صورت گذراندن موفقیت آمیز این دو مرحله؛ به دریافت آموزش صحیح نحوه استفاده از گنج یاب خواهیم رسید. جا دارد به این نکته اشاره کنیم که؛ کمپانی IKPV بهترین و کامل ترین آموزش را به صورت کامل رایگان به خریداران خود ارائه می دهند.

نحوه کاوش با گنج یاب
نحوه کاوش با گنج یاب

کاوش صحیح چگونه خواهد بود ؟

نحوه استفاده از دستگاه فلزیاب های مختلف با سیستم های مختلف به طور قطع متفاوت خواهد بود. اما به دلیل تنوع بالا در این دستگاه ها؛ بیان تمامی موارد از حوصله جمع خارج خواهد بود. و همان طور که در بالا بیان کردیم بهترین راه دریافت آموزش در زمان خرید دستگاه از فروشنده خواهد بود. اما با این حال اشاره ای کوتاه به پر استفاده ترین دستگاه فلزیاب؛ فلزیاب پالسی خواهیم داشت. این دستگاه یکی از محبوب ترین و قوی ترین های دنیای فلزیاب ها می باشد. این سیستم به روش های مختلف کاربر را از وجود هدف مطلع می کند. اما مهم ترین آن صدای بوق می باشد. بدین صورت که دستگاه با صدای بوق به ردیابی می پردازد و در زمان کشف یک هدف با بوق ممتد کاربر را مطلع می سازد.

در زمان استفاده از این دستگاه؛ شما ابتدا در قدم اول باید در یک مکان بدون وجود فلز؛ ترجیحا یک منطقه بیابانی و یا بدون وجود سازه های انسانی؛ آن را بالانس کنید. در قدم بعدی باید به صورت آهسته؛ با قدم های کوتاه شروع به حرکت کرده و به صورتی که لوپ دستگاه به صورت تقریبا 60 درجه در دستان شما می باشد؛ آن را به صورت گردش به چپ و راست تکان داده و در یک مسیر مستقیم رو به جلو حرکت کنید. دقت داشته باشید که؛ ارتفاع لوپ از زمین تقریبا باید 30 سانتی متر باشد.

برخی از بهترین فلزیاب ها

  • فلزیاب AUR 370
  • فلزیاب ANTARES IMAGING
  • فلزیاب LEOPARD 1000
  • فلزیاب AJM IMAGING
  • فلزیاب ZICCO X2
  • فلزیاب MobiFuture
  • فلزیاب RICHEL M-20

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا