مقالات فلزیاب

نحوه کاوش با فلزیاب | ۵ روش بهتر کاوش با فلزیاب

نحوه کاوش با فلزیاب | ۵ روش بهتر کاوش با فلزیاب

نحوه کاوش با فلزیاب
نحوه کاوش با فلزیاب

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای اولین بار میخواهید با دستگاه فلزیاب کار کنید ، بهتر است اول مواردی را که در ادامه توضیح داده می شود را مطالعه و به آن توجه کنید. بهترین روش نحوه کاوش با فلزیاب حرکت بالانس و فاصله کویل با زمین و تشخیص درست صدا ها است.

نحوه کاوش با فلزیاب باید به صورت زیر باشد:

  •  روش صحیح گرفتن کویل در دست
  •  روش صحیح جستجو با کویل فلزیاب بر روی زمین
  •  میزان سرعت حرکت کویل فلزیاب در ثانیه
  •  نکته برای بالانس فلزیاب با خاک
  • چگونه داخل گودال یا چاله حفر شده با فلزیاب کار کنیم

 ۱.روش صحیح گرفتن کویل در دست

شما باید لوله یا میله تلسکوپی اتصال کویل را با گام های خود تنظیم کنید در حالت عادی کویل باید ۲ الی ۳ سانتی متر با زمین فاصله داشته باشد و میزان تنظیم ارتفاع میله تلسکوپی جوری باید باشد که دست شما احساس خستگی نکند.

۲ . روش صحیح جستجو با کویل فلزیاب بر روی زمین

نحوه کاوش با فلزیاب
نحوه کاوش با فلزیاب

بعد از تنظیم ارتفاع کویل حالا نوبت به حرکت صحیح کویل فلزیاب می باشد، روش صحیح برای حرکت کویل بدین صورت است که شما باید شما باید بصورت ضربدری یا به سمت چپ و راست کویل را حرکت کنید شما نباید کویل فلزیاب را زاویه دهید. کویل را باید هموار و موازی با زمین نگه دارید. این روش به شما این امکان را می دهد که عمق تشخیص و پاسخ به اشیای کوچک را افزایش دهید

۳ . میزان سرعت حرکت کویل فلزیاب در ثانیه

برای کاوش باید با آرامی در یک خط مستقسم از طرفین با سرعت حدود ۱متر در هر ثانیه انجام دهید. در پایان هر جابجایی، کویل را به اندازه نصف عرض کویل جستجوگر خود رو به جلو ببرید. کمترین صدا ها اغلب بهترین گزینه برای حفاری هستند.  استفاده از هدست یا هدفون باعث می شود که عملکرد دستگاه شما و همچنین دقت تشخیص بیشتر شود.

۴ . نکته برای بالانس فلزیاب با خاک

برای کسب نتیجه بهتر و جلوگیری از خطاهای احتمالی دستگاه فلزیاب شما باید وقتی که فلزاب را با خاک بالانس کردید حالا در هر فاصله ای که بالانس شد ,بالانس خود را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از دستگاه خود بگیرید بطور مثال اگر در ۵ سانت بالانس کردید باید در حین حرکت فاصله ۵ سانت خود را رعایت کنید

۵ . چگونه داخل گودال یا چاله حفر شده با فلزیاب کار کنیم

خیلی کاوشگران این سوال را دارند که چگونه باید داخل چاله حفر شده با فلزیاب کار کنیم .ابتدا اگر قصد دارید کف چاله را دستگاه بزنید چاله کنده شده باید دارای ۲ برابر ابعاد کویل شما باشد به عبارت دیگر اگر کویل یا لوپ جستجو شما دارای قطری برابر ۳۵ سانتی متر است اندازه کف گودال شما باید حداقل ۷۰ سانتی متر باشد یعنی یک جای بالانس داشته باشد و مورد بعدی دیواره گودال یا چاله است برای دستگاه زدن دیواره ابتدا شما باید از بالاترین قسمت گودال شروع کنید.

برخی از فلزیاب های حرفه ای داخلی :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا