مقالات فلزیاب

نحوه کار فلزیاب چگونه است

نحوه کار فلزیاب چگونه است

نحوه کار فلزیاب
نحوه کار فلزیاب

با گفتن کلمه  ، هر شخصی عکس العمل هایی متفاوتی از خود نشان می دهد. عده ای از افراد به امنیت در فرودگاه ها جهت شناسایی اسلحه و افراد تروریست فکر می کنند و عده ای دیگر به کاوش طلا و گنج در یک معبد قدیمی یا زیر زمین فکر می کنند.

با گفتن کلمه فلزیاب ، هر فردی عکس العمل های متفواتی از خود نشان می دهد. عده به امنیت در فرودگاه ها برای پیدا کردن اسلحه و افراد تروریست فکر می کنند  وعده ای دیگر به جستجوی طلا وگنج در یک معبد قدیمی یا زمین فکر می کنند.

اگر شما در حال ساخت یا تعمیر یک ساختمان قدیمی هستید، ممکن است به پیدا کردن لوله های فلزی و کابل های قدیمی زیر خاک یا درون دیوار فکر کنید. حقیقت این است که تمام این تفکرها درست می باشند. دستگاه فلزیاب ، یا اکنون وارد بخشی از زندگی ما شده است.

دستگاه فلزیاب در فرودگاه ها، ساختمان های اداری و زندان ها و … کاربرد دارد تا کسی قادر نباشد با اسلحه یا اجسام فلزی خطرناک مانند چاقو وارد این مکان ها شود.

نحوه کار فلزیاب چگونه است

فلزیاب دستگاه است که برای پیدا کردن هدف های فلزی پنهان یا گم شده در زیر خاک، دیوار یا اشیاء دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه فلزیاب ، طلایاب یا گنج یاب میدان مغناطیسی را در اطراف کویل جستجو گر خود می سازنند. زمانی که شئ فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد، شدت مییدان مغناطیسی تغییر خواهد کرد و دستگاه فلزیاب با توجه به این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف می شود و فلز را شناسایی می کند.

هر چقدر که میدان مغناطیسی ساخته شده توسط دستگاه فلزیاب بیشتر باشد عمق کاوش نیز افزایش خواهد یافت. عمق نفوذ در خاک توسط فلزیاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز تغییر می کند، کمتر یا بیشتر می شود.

نحوه کار فلزیاب در فناوری القاء پالس

در این فناوری القاء پالس از یک یا چند سیم پیچ مشترک به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده می شود. در این فناوری با فرستادن پالس های کوتاه ولی قوی باعث تولید یک میدان مغناطیسی القایی در فلز به سمت بالا می شود. سپس سیستم کنترلی دوباره به سرعت یک پالس دیگر میفرستد تا میدان مغناطیسی فرستنده، میدان مغناطیسی فرستنده، میدان القایی فلز را شناسایی کند.

این نوع سیستم ها در شناسایی جنس فلز ضعیف عمل می کنند اما برای استفاده در مکان هایی که رسانایی بالا دارند مانند زمین هایی نمکیی، خیس و حتی در اعماق بالا به خوبی عمل می کنند.

گیت فلزیاب
گیت فلزیاب

در ورودی در فرودگاه ها از فناوری القاء پالس جهت پیدا کردن اشیاء فلزی همراه مسافران فرودگاه استفاده می کنند تا دیگر رخدادی شبیه به حادثه ۱۱ سپتامبر اتفاق نیفتد.

نحوه کار فلزیاب در تکنولوژی القاء پالس
نحوه کار فلزیاب در تکنولوژی القاء پالس

نحوه کار فلزیاب در فناوری نوسان ساز یکنواخت

در این نوع فناوری  از دو سیم پیچ، یک سیم پیچ بزرگ در آنتن و یک سیم پیچ کوچک درون جعبه کنترلی استفاده می شود. هر سیم پیچ به یک تولید کننده ارتعاش که هزاران پالس در هر ثانیه تولید می کند، متصل است. اختلاف فرکانس تولید شده در سیم پیچ بزرگ و کوچک یک مقدار ثابت است.

با عبور سیم پییچ بزرگ از روی فلز، میدان القایی در فلز تولید می شود. با تداخل میدان القایی با میدان سیم پیچ بزرگ، اختلاف فرکانس بین سیم کوچک و بزرگ تغییر می کند، سپس این اختلاف فرکانس توسط سیستم صوتی به بوق هایی تبدیل می شود و فرد متوجه می شود که زیر خاک، فلزی وجود دارد. این تکنولوژی کم هزینه ترین فناوری جهت ساخت یک  است ولی قدرت دو فناوری قبلی در شناسایی نوع هدف و عمق هدف ندارد.

های دفن شده

ردیاب ها، سیستم مناسبی جهت کشف اشیاء زیر خاک می باشد. اکثر این فلزیاب ها قادر هستند در عمق ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری نوع فلز را شناسایی کنند. سیستم های  و پیشرفته قادر هستند اندازه فلز دفن شده مثلا سکه کوچک یا بزرگ را از یکدیگر تشخیص دهد.

بهترین فلزیاب موجود در ایران

برخی از محصولات فلزیاب قسطی

چند نمونه فلزیابا جعلی مشابه فلزیاب SPOTTER

فروش فلزیاب

تعمیر فلزیاب | اجاره فلزیاب |  |  تبریز

جهت خرید فلزیاب رایچل ام ۱۶۰ از نمایندگی فلزیاب شیراز یا نمایندگی فلزیاب تهران می توانید به دفتر شرکت فلزیاب IKPV با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس بگیرید.

تمامی محصولات فلزیاب ، طلایاب ، گنج یاب ، معدن یاب ، حفره یاب و … تولید شرکت فلزیاب IKPV دارای عملکرد عالی و قدرت زیاد می باشد.

همچنین این محصولات با تست حضوری ، آموزش رایگان ، ارسال رایگان به تمام نقاط کشور ، گارانتی معتبر و ۱۰ سال خدمات پس از فروش به مشتری تحویل داده می شود.

جهت مشاوره رایگان در امر خرید فلزیاب RICHEL M-160 با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس بگیرید.

فروش فلزیاب

خدمات پس از فروش فلزیاب و طلایاب

خرید فلزیاب و طلایاب در نمایندگی فلزیاب شیراز و نمایندگی فلزیاب تهران امکان پذیر می باشد

برای تهیه محصولات فلزیاب شیراز و فلزیاب تهران میتوانید با یکی از راههای ارتباطی زیر تماس بگیرید

تمامی محصولات این شرکت دارای گارانتی پشتیبانی و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله می باشد.

خدمات پس از فروش شرکت IKPV از قبیل پاسخ گویی تلفنی و حضوری
به مشتریان برای رفع اشکال در کار کردن اپراتور با دستگاه یا مشاوره در زمینه های دیگر

فروش تجهیزات جانبی و تعمیرات انواع فلزیاب ها از جمله: فلزیاب فیشر ، فلزیاب فیوچر ، فلزیاب وایتس ، فلزیاب مینلب ، فلزیاب گرت ، فلزیاب اوکاام

ارسال فلزیاب و طلایاب به تمامی نقاط کشور

پس از انتخاب محصول مورد نظر ما در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند.
۱۸سال است که با این آدرس درج شده در لیست قیمت خدمت گذار شما هستیم

جهت خرید فلزیاب و گنج یاب و مشاوره محصول با شماره

۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس حاصل فرمایید.

شمار ه تماس

۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰

آدرس صفحه ما در اینستاگرام : https://www.instagram.com/felezyab777
آدرس سایت شرکت : https://ikpv777.com/
تماس با ادمین در تلگرام : https://t.me/Felezyabforosh
آدرس کانال تلگرام فلزیاب۷۷۷ : https://t.me/Felezyab777

آدرس کانال فروش محصولات ماین لب: https://t.me/GPX_5000

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا