آثار و نشانه ها

مفهوم چکمه در دفینه یابی

مفهوم چکمه در دفینه یابی

مفهوم چکمه در دفینه یابی بیان گر نشانه های پیدا شده در حین حفاری می باشد البته همانطور که می دانید نشانه هایی که در دل خاک وجود دارند هزار برابر از نشانه های  روی خاک مهم تر بوده و به ما اطلاعات دقیق تری را از دفینه ای که در سینه زمین وجود دارند می دهد. باید دقت کنید که این علامت ها بعد از ۷۰ سانت حفاری ظاهر می شوند و خودشان را بروز می دهند مواردی هم اهمیت دارند که باید به آنها توجه کنید از آنجایی که علائم در حین حفاری متراژشان نصف و در بعضی مواقع مضاعف می شود که با دلایلی آنها را برایتان شفاف سازی خواهم کرد.

مفهوم چکمه در دفینه یابی
مفهوم چکمه در دفینه یابی

حفاری و کاویدن را به سمت پایین ادامه بدهید چون که پاشنه ترک خورده است و شما باید مواظب تله باشید چون تله آن به احتمال قوی در پله های ورودی اتاقک و در پله سوم یا هفتم خواهد بود لذا شما باید مواظب تله باشید چون موجب قطع پا و قطع نخاع شما خواهد شد.بسیار احتیاط کنید.

کاوش را در قسمت پشت علامت چکمه که پیدا کردید به این معنی است که زیر پله ها را کاوش کنید و در این حالت به این معنی است که در ادامه مسیر به پله ها خواهید رسید و همان تله ای که اشاره شد به آن. حالت سوم این است که از کف پا تا نوک را اندازه گرفته و در مسیر نوک چکمه به کاوش خودتان ادامه بدهید . معمولا علامت دوم یا علامت بعدی چراغ پیسوز خواهد بود که شما در این حالت باید روشنایی پیسوز هر کجا که رسید آن مسیر را ادامه بدهید و مواظب مسیر راه هم باشید.

تفسیر مفهوم چکمه در دفینه یابی و تله های آن

در حالت کلی حتما به پله های ورودی خواهید رسید که به یک اتاقک مخفی پلمپ شده منتهی خواهد شد. ولی باز تاکید میکنم که فکر نکنید که به این سادگی باشد. تله نشان چکمه اهرمش در پله ها جاسازی شده است و در اکثر موارد علامت دومی که مسیر حفاری که نزدیک بودن هدف را به ما نشان خواهد داد پی سوز خواهد بود برای دستیابی به گنج راه های فراوانی وجود دارد که مشخصه اصلی هر یک از این راه ها نیاز به نشانه خوانی و ماهر بودن در درک نشانه های موجود در محل گنج می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا