آثار و نشانه ها

مفهوم نماد قیچی در گنج یابی مفهوم تلاقی راه ها در دفینه یابی

نماد قیچی در گنج یابی

نماد قیچی در گنج یابی نشان دهنده دو راه است که به هم می رسند.این دو راه می تواند دو آب روان یا دو دره باشد که به هم وصل می شوند.نماد قیچی قسمتی که این دو راه به هم برخورد می کنند را با دقت بررسی نمایید،در آنجا به دنبال درب ورودی یک راهرو باشید که به چند اتاق منتهی خواهد شد.در جلوی درب ورودی راهرو چند تخته سنگ یا سنگچین قطور قرار دارد که معمولاً با ملات ساروج محکم می گردد.توجه داشته باشید که امکان وجود تله وجود دارد.اگر نماد قیچی یک طرفش شکسته شده باشد یا کوتاه تر باشد نشان از محل تلاقی سه راه است.معمولاً دفینه درست در محل تلاقی می باشد و باید با دقت بررسی شود. علامت انبر نیز معنی قیچی را می دهد.

نماد قیچی
نماد قیچی

تفسیر نماد قیچی

این نمایش یکی از معروفترین نمادهای باستانی می‌باشد که اشاره به دفینه و مالی عظیم دارد اما شناسایی این دفینه بسیار سخت است و حتماً باید از یک کارشناس محلی بهره برد اما اگر شما یک کارشناس در اختیار ندارید می توانید با خواندن کمی مطلب زیر متوجه شوید تا حدودی چگونه می توان این نشان را تفسیر کرد اما باید این را بدانید که معنی نشانه با توجه به محل زندگی و محیط اطراف تغییر می‌کند و این پیش گویی فقط روی تصویر بالا صورت گرفته.

دهانه قیچی را اگر دقت کنید به صورت باز می باشد شما می توانید با اندازه گیری فاصله بین تیغه سمت راست تا تیغه سمت چپ را اندازه گیری کنید و با یک حساب کتاب ساده با توجه به محیط اطراف کمی به هدف خود نزدیک شوید در انتهای قیچی دو دسته می‌بینیم که متاسفانه یکی بر اثر فرسایش از بین رفتند و همین کار را بسیار سخت می‌کند.

اگر شما نمی دانید معنی این نشان به صورت دقیق چه می باشد بهتر است از یک کارشناس خبره در محل استفاده کنید کارشناسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی بسیار بالایی بوده و می توانند تا حد زیاد و بسیار در این نشانه شما را تفسیر کند

تلفن تماس با کارشناسان گنج های باستانی :  ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا