آثار و نشانه ها

مفهوم نماد دست در دفینه یابی

مفهوم نماد دست در دفینه یابی

جهت بررسی مفهوم نماد دست در دفینه یابی نخستین مورد این است که اگر یک نشانه دست بر روی سنگ یا صخره حکاکی یا حفر شده بود، دقت نمایید که نشانه دست، بیانگر دست راست است یا دست چپ، چرا که در بعضی حالات می تواند شما را برای یافتن هدف اصلی به سوی جهت راست یا چپ راهنمایی کند. دقت کنید که اگر انگشتی با بقیه فرق داشته باشد یا کج شده باشد آن انگشت جهت را به شما نشان می دهد. به همراه نشانه دست باید نشانه دیگری هم وجود داشته باشد.

مفهوم نماد دست
neshane dast

پس آن انگشتی که کج شده است به نشانه آخر اشاره دارد. وقتی در کنار دست علامتهای دیگری باشد مانند سوراخ، نقطه یا خط و…، هم می تواند جهت را نشان بدهد و هم عمق هدف را تعیین نماید. معمولاً یونانی ها از دست برای سوگند یاد کردن، آن هم از نشانه دست به صورت برجسته استفاده می نمودن وقتی باهم گنجینه ای را مخفی می کردند، بدین صورت قسم می خوردند و با یکدیگر هم قسم می شدند. اگر اطراف نشانه دست علامت دوم وجود نداشته باشد، برای نشانه دست راست ۲۵ قدم و برای نشانه دست چپ ۵ قدم به سمت مسیر انگشتان بروید. اگر نشانه دو دست باشد بیانگر قسم است. همچنین می تواند مربوط به دعا نمودن و نیایش باشد.

مفهوم نماد دست در دفینه یابی (علامت جمع یا ضرب)

اگر در داخل دست علامت جمع یا ضرب باشد به طور قطع بیانگر نشانه دفینه است. در این حالت اگر در داخل دست راستی که انگشتان از هم باز شده اند علامت جمع یا ضرب باشد، ۱۹ الی ۲۵ قدم به سمت انگشتان بروید و به دنبال نشان آخر باشید. در همین حالت اگر انگشتان بسته باشد و فقط انگشت اشاره باز شده باشد، ۴۰ الی ۷۰ قدم به سمت نقطه ای که اشاره می کند بروید، هدف در آنجا قرار دارد. در مجموع دست نشانه آخر نیست و باید یک نشانه دیگر را پیدا کنید که آن به منزله نشانه تکمیلی یا تمام کننده است.

تلفن تماس خرید فلزیاب و گنج یاب اورجینال : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا