آثار و نشانه ها

مفهوم نماد انبردست در دفینه یابی

مفهوم نماد انبردست در دفینه یابی

با بررسی مفهوم نماد انبردست همراه شما عزیزان هستیم با ما همراه باشید. این نماد یکی از نادر ترین نماد ها در ایران می باشد و بیشتر در خارج از ایران یافت شده است. اکثر مفسرین بر این عقیده اند که دو سر انبر بسیار مهم می باشد. این که آنها به چه سمتی اشاره دارد و با اندازه هر سانت از آن باید 10 متر به پیش بروید. اما برخی دیگر از مفسرین بر این باورند که دسته ان مهم می باشد و باید برای یافتن دفینه آن جهت پایینی دسته را اندازه گرفته و آنقدر ادامه دهید تا به یک درخت بزرگ و کهن سال برسید و دفینه در زیر همان درخت است که پیشنهاد می شود یک دستگاه گنج یاب به همراه داشته باشید.

مفهوم نماد انبردست
مفهوم نماد انبردست

مفهوم نماد انبردست

برخی دیگر از تفاسیر کنندگان در آثار و نشانه های گنج یابی این عقیده را دارند که زاویه بین سر را از زاویه بین دسته انبر کم کرد و به هر دو سمت آن حرکت کرد تا به یک درخت بزرگ و یا یک سنگ عجیب مواجه شوید و این مفسرین بر این عقیده اند که دفینه این نماد دو عدد می باشد که دارای دفینه زیادی می باشد.

مفهوم نماد انبردست در دفینه یابی نیز از ابزار میخ کشی می باشد. به همراه میخ، سوزن و چکش استفاده می شود. پول زیادی ندارد. اما اشیای عجیب می تواند داشته باشد. نماد انبردست در دفینه یابی گاها اینها از پول ارزشمندتر می باشند. نماد انبردست در دفینه یابی ، می تواند از یک راه در نزدیکی اش خبر دهد، همچنین دو دره و یا یک رودخانه را نشان می دهد. خود انبردست دفینه اصلی می باشد. سوزن و میخ و … که در کنارش کار شده اند، نماد از مکان پول ( اگر باشد ) و امانتهای به هم ریخته دیگری در اطرافش می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا