آثار و نشانه ها

مفهوم نشان پلیکان در دفینه یابی

مفهوم نشان پلیکان در دفینه یابی

پلیکان ها نوعی از پرنده ها هستند که غذای خود را در دریا و ماهی ها تامین می کنند. این پرنده در دین مسیحیت ارزش زیادی داشته به همین دلیل می خواهیم مفهوم نشان پلیکان در دفینه یابی را بررسی کنیم. این پرندگان دارای منقار های بزرگی هستند که می توانند برای انباشته کردن ماهی و غذا ها آنها را بزرگ کرده و در آن ها نگه داری کنند.

مفهوم نشان پلیکان
مفهوم نشان پلیکان

پلیکان ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از آنها که در ایران نیز یافت می شود، پلیکان پا خاکستری می باشد که به عنوان بزرگترین نوع این پرندگان نیز محسوب می شود. به دلیل بزرگی این پرندگان ( گاها به طول 3 متر ) از فواصل دور کاملا مشخص هستند. این پرندگان اکثرا در مکان های گرم زندگی می کنند و تقریبا در همه جا جز قطب ها دیده می شوند. پلیکان ها معمولا در امواج سخت دریا ها زندگی می کنند و نکته جالب در مورد این پرندگان این است که بعد از تخم گذاری هر دوی آنها از آن مراقبت می کنند.

مفهوم نشان پلیکان

مفهوم نشان پلیکان در دفینه یابی نماد مسیحیت می باشد. به معانی قربانی و احترام می باشد. در سنگ مزار ها وجود دارد. به مزار ماموران جوان دولتی متعلق است. ممکن است در نزدیکی ساختمان مرکزی نیز به عنوان نشانه ایی از قدرت استفاده شده باشد، همانند زینت دیوارهای بناهای بزرگ. و همانطور که در بالا عرض کردیم این پرنده در بین مسیحیان دارای احترام و ارزش بوده است به همین دلیل گاها در بعضی از مزار هایی که افراد مهم در آن دفن می شده اند  این نماد در کنار آنها و یا در روی مزار آنها دیده می شود. تفسیر خاصی در مورد این نماد وجود ندارد و پیشنهاد ما به شما این است که اطراف نماد را با یک گنج یاب نقطه زن تصویری کاوش کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا