آثار و نشانه ها

مفهوم نشانه پیکان در دفینه یابی

مفهوم نشانه پیکان در دفینه یابی

همانطور که می دانید در گذشته مکان امنی برای نگه داری اشیای ارزشمند و طلا و جواهرات وجود نداشته است و به همین علت دارندگان و صاحبان این اشیا آنها را برای محافظت در زیر خاک و درون دیوار ها و اماکنی همانند آن مدفون می کردند تا از دسترس غارتگران و دزدان در امان بماند. برخی از آنها به دلایل مختلف در همانجا مدفون مانده و هم اکنون بعد از گذشت سالیان دراز با اسمی دفینه و عتیقه موجود است. افراد برای پیدا کردن دفینه های خود آنها را با علائم و نشانه هایی مدفون می کرده اند یکی از پر کاربرد ترین نشانه ها نشانه تیر و یا کمان و یا پیکان است. در این مقاله می خواهیم به بررسی مفهوم نشانه پیکان در دفینه یابی بپردازیم، با ما همراه باشید.

مفهوم نشانه پیکان در دفینه یابی
نشانه پیکان

مفهوم نشانه پیکان

قطعا نشانه کمان به مفهوم وجود گنج در اطراف آن نشانه نمی باشد چرا که در این صورت هر شخصی حتی مبتدی ترین فرد نیز به راحتی قادر می شد که گنجینه را پیدا و کشف کند. این نشانه یکی از زیاد ترین آثاری است که از آن دوران به یادگار مانده است و دارای معانی و تفاسیر زیادی نیز می باشد، باید در نظر داشته باشید که حتما از یک کارشناس حضوری در مکان و محل مورد نظر خود بهره ببرید تا بتوانید دقیق ترین و صحیح ترین تفسیر موجود را بدست آورید.

اگر با نشانه ای به این شکل مواجه شدید و وسط یا کمر پیکان (فلش) یا تیر جدا یا برداشته شده بود، بدین معناست که یک رودخانه در بین مسیر است. برای رمزگشایی و رسیدن به مفهوم نشانه پیکان در دفینه یابی، ابتدا قسمت اول یعنی قسمت قبل از شکستگی، سپس قسمت شکستگی و بعد فاصله تا سر پیکان (فلش) را اندازه بگیرید و مسیر حرکت را از سر فلش شروع کنید.

این علامت جهت را نشان می دهد و علامت آخر و تمام کننده نیست. مسیری را که باید بروید را نشان می دهد علامت پیکان را با دقت با ید بررسی کرد از کوچکترین تفاوتی نباید چشم پوشی کرد. به نظر برخی کارشناسان ۱۷ و یا ۷۰ قدم جلوی پیکان می تواند دفینه باشد شما تیر را اندازه گیری کنید و هر سانتیمتر را یک ارج (۶۸ سانتیمتر) در نظر بگیرید و به جلو بروید.

تلفن تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا