آثار و نشانه ها

مفهوم نشانه نهنگ و یا بچه نهنگ در دفینه یابی

مفهوم نشانه نهنگ در دفینه یابی

همانند همیشه قبل از بررسی مفهوم نشانه نهنگ در دفینه یابی برای درک بهتر، بهتر از است ابتدا مقدمه ای بر این که دفینه چیست و چرا باید آن را نشانه گذاری میکردند داشته باشیم.

به سکه، طلا و گنجینه هایی که در گذشته به منظور محافظت از عواملی همچون بلایای طبیعی مانند سیل ، طوفان و حوادثی مانند دزدی ، غارتگری و غیره اقدام به دفن کردن آنها می پرداختند، دفینه می گویند. صاحبان و مالکان این گنجینه ها به منظور جلوگیری از عواملی که در بالا ذکر کردیم اقدام به دفن گنجینه های خود می کردند که پس از مدت زمان مشخصی که مد نظر خودشان بوده است به سراغ آنها رفته و از آنها استفاده ببرند.

شاید برای شما نیز این سوال مطرح شود که چرا پس از دفن، عده ای دفینه های خود را در نیاورده اند، یکی از این دلایل که مهم ترین آنها نیز می باشد مرگ است، بعضا صاحبان اصلی این گنجینه به از بین می رفتند یا به دلایل مختلف فرصت و امکان بازگشت به سراغ گنجینه خود را نداشتند.

علت نشانه گذاری و مفهوم نشانه نهنگ

فرض کنید شما هم اکنون میخواهید شی ای را در مکانی دفن کنید، با توجه با پیشرفت تکنولوژی و ساختار شهری عمل پنهان سازی و در مقابل پیدا کردن آن بسیار ساده شده است. اگر شما در ساختار درون شهری بخواهید آن شی را مدفون کنید که خب به راحتی با توجه به آدرس و نام خیابان و مکان آن میتوانید آن را پیدا کنید، اگر بخواهید در بیرون از شهر این کار را انجام دهید به راحتی با نشانه گذاری مکان آن با استفاده از دستگاه های جی پی اس ، می توانید آن را پیدا کنید.

در گذشته صاحب دفینه برای این که بتواند بعد از مد زمان مد نظر خود که بعضا چندین سال هم طول می کشید در نزدیکی محل دفن دفینه خود علائم و نشانه هایی قرار میداد که بعدا تحت عنوان نشانه های دفینه معرفی شد.

یکی از نشانه هایی است که به ندرت از آن به عنوان نشانه گنج استفاده شده است. اگر نهنگ تنها باشد نشانه دفینه است. نکته ایی که باید در این نشانه دقت کرد این است که دمش در جهت بالا چرخشی دارد یا نه. در جهت چرخش دمش حرکت کرده و در نزدیکی اش و مکانهایی که با ساروج نمای طبیعی داده شده اند را با دقت نظاره کنید. اگر در کنار نهنگ نشانه های دیگری هم باشد باید به نحوه قرار گیری و حالت آنها نیر توجه کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تفسیر انواع آثار و نشانه و خرید انواع دستگاه های گنج یاب و طلایاب کافیست با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ با کارشناسان ما در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا