آثار و نشانه ها

مفهوم معابد و کلیساها در دفینه یابی

مفهوم معابد و کلیساها در دفینه یابی

مفهوم معابد و کلیساها
Church

مفهوم معابد و کلیسا ها در دفینه یابی خواه به دلیل اعتقادات و یا خواه به خاطر ایمنی، یکی از ترجیح های افراد دفن کننده کلیسا ها و معابد بودند به طور کلی ورودی های کلیساها و اطراف آنها جاهایی بودند که انسانها رغبت بیشتری را بدان داشتند. لیکن اتاق مخصوص کشیش ها و راهب ها مکانهای اصلی دفن گنج به شمار می روند. زیرا کشیش ها پول هایی را که از مردم و حکمرانان می گرفتند در اتاق های خود در زیر محراب کلیسا و یا داخل دهلیز های میان خانه و کلیسا که مطمئن و مخصوص ساخته شده بودند، مخفی می کردند.

ترجیح انسان هایی که از بیرون آمده بودند و یا مردم دوره های بعد بیشتر حیاط کلیسا بوده است. لکن امروزه چنین دفینه هایی در حد صفر می باشند. این دفینه ها یا به تاراج رفته اند و یا به خاطر از بین رفتن محل دقیق حیاط دیگر قابل کشف نیستند. در مورد کلیسا هایی با شکل و ساختار غار نیز باید گفت که قسمت های جلویی یعنی جاهایی که در معرض دید هستند از نقاط ترجیح محسوب می شوند.

مفهوم معابد و کلیساها

همانطور که میدانید بشر همواره به دنبال راه هایی برای بست آوردن ثروت زیاد و راحت بوده است و یکی از راه های رسیدن به این خواسته، گنج یابی و طلایابی است. به دلیل تاریخ و پیشینه ی ایران امر دفینه یابی نیز با شدت بیشتری انجام می گیرد. صاحبان گنج ها برای در امان ماندن از سرقت و دزدی و بلایای طبیعی و موارد دیگر آنها را در مکان های مختلف مانند چاه ها، برکه ها، مقبره ها، گور دخمه ها و معابد و … دفن می کردند.

در مکان ها و بنا هایی که هنوز از آنها استفاده می گردد ، مانند استفاده سیاحتی، امکان کند و کاو وجود ندارد و امکان جا به جایی سنگ های عظیم و حفاری در امکان سنگ لاخی و کوهستانی وجود ندارد، اهمیت داشتن یک دستگاه دفینه یاب و گنج یاب خوب و با کیفیت دو چندان می شود. توجه داشته باشید که با توجه به نتیجه تست عملی دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید چرا که بازاریابان و طراحان کلاه بردار، برای بازار گرمی و برای فروش بیشتر محصولات بی کیفیت و تقلبی خود از آمار و ارقام دروغین و غیر واقعی استفاده می کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان برای خرید انواع دستگاه گنج یاب و طلایاب اورجینال با گارانتی معتبر ۱ ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله میتوانید با شماره های ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ و ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ به صورت شبانه روزی تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا