آثار و نشانه ها

مفهوم سنگ کوارتز در دفینه یابی

مفهوم سنگ کوارتز در دفینه یابی

مفهوم سنگ کوارتز در دفینه یابی
koartz1

مفهوم سنگ کوارتز در دفینه یابی یکی از پلی‌ مورف‌ های سیلیس (اکسید سیلیسیم) با ساختار بلوری لوزی‌ پهلو است. آب‌ های داغ دارای محلول‌ های SiO۲ در شکاف‌ ها و درز ها سرد می‌ شوند و رسوب SiO۲ در این مکان‌ ها بلور های زیبای کوارتز را به‌ وجود می‌ آورند. کوارتز تورمالینی یکی از انواع بسیار جالب و زیبای کوارتز است که رشته‌ های تورمالین را در بلور زیبا و شش‌ وجهی خود جای‌ داده‌ است. محلول‌ های دارای SiO۲ می‌ توانند در شکاف مرکزی سنگ‌ ها رسوب کنند که زمین‌ شناسان آن‌ ها را ژئود کوارتز می‌ نامند.

بررسی مفهوم سنگ کوارتز در دفینه یابی

کوارتز به خوبی در مقابل هوا زدگی از خود مقاومت نشان می‌ دهد و در دمای تقریبی ۱۶۷۰ درجه سانتی‌ گراد ذوب می‌ شود. کوارتز، که از سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده، شایع‌ ترین ماده معدنی در کره زمین است. ۶۰ درصد کره خاکی زمین از کوارتز ساخته شده است. کوارتز در ساختن شیشه استفاده زیادی دارد. شیشه کوارتز نشکن بوده و در صورت شکستن بسیار کم خطر است. میلیارد ها نفر هر روز از کوارتز استفاده می‌ کنند، اما تعداد کمی از آنها از این موضوع خبر دارند، زیرا بلور های ریز کوارتزی که از آن استفاده می‌ کنند، درون ساعت‌ های مچی و دیواری آنها پنهان شده است.

اما این بلور های سفید یا شفاف که در سراسر جهان یافت می‌شوند، چه ارتباطی با اندازه‌ گیری زمان دارند؟ برخی از مواد مانند برخی از سرامیک‌ ها و بلور های کوارتز، هنگامی که تحت فشار مکانیکی قرار گیرند، می‌ توانند الکتریسیته تولید کنند. توانایی تبدیل دو جانبه فشار مکانیکی و الکتریسیته را به یکدیگر “خاصیت پیزو الکتریک” می‌نامند.

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر به کاوشگری و پیدا کردن گنج علاقه دارید اولین وسیله مورد نیاز شما دستگاهی با کیفیت و اورجینال است، کمپانی ikpv آماده ارائه خدماتی چون فروش دستگاه های فلزیاب و گنج یاب بسیار با کیفیت با گارانتی معتبر ۱ ساله به شما عزیزان است فقط کافیست با شماره های ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ و ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ با کارشناسان ما در تماس باشید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا