آثار و نشانه ها

مفهوم سنگ نگاره حکاکی مربع در دفینه یابی

مفهوم سنگ نگاره حکاکی مربع در دفینه یابی

می خواهیم شما را با مفهوم سنگ نگاره حکاکی مربع در دفینه یابی بیشتر آشنا کنیم، نشانه حکاکی های گرد ، حکاکی مربع ، حکاکی مستطیل سه عدد نشانه است که در اراضی و مناطق مختلف کشورمان خیلی زیاد با آنها روبرو می شویم و در زمینه گنج یابی مورد بحث ترین علائم هستند.

سه نشانه مفهوم سنگ نگاره حکاکی مربع ، گرد و مستطیل

حکاکی های گرد!!!
حکاکی های مربع !!!
حکاکی های مستطیل !!!

در اراضی حکاکی هایی می توانیم پیدا کنیم که شبیه اینها باشند که خیلی از اینها نشانه قبر نیست. برای اینکه بفهمیم کدام یک از این حکاکی ها درست می باشد در اراضی و در جایی که تحقیقات می کنیم باید این سه عنصر وجود داشته باشد.

سه عنصر اصلی در سنگ نگاره حکاکی مربع در دفینه یابی

۱ -آب
۲- زمین کشاورزی
۳- منطقه مسکونی
هر سه عنصر باید ترکیب هم باشد. اگر یکی از این عناصر وجود نداشته باشد نشانه هایی که روی صخره ها حکاکی شده مفهوم خاصی نخواهد داشت و حالا در مورد ابعاد و اندازه ها صحبت می کنیم ، اولین معیار کیفیت است ، باید حکاکی ها یکنواخت و با کیفیت باشد ، عمق ۵ – ۱۰ سانت ، قطرش هم باید بین ۱۰ – ۳۰ سانت باشد با گفتن اینکه مثلا عمق حکاکی فلان قدر یا قطرش فلان قدر پیدا کردن فاصله و عمق هدف به صورت دقیق غیر ممکن خواهد بود . حالا بعد از بررسی نمونه ها ، نتیجه گیری می کنیم که قسمت داخل و دهانه باید صاف باشد هدف از ساخت این نشانه ها تقدیم کردن چیزی برای مرده است…

نشانه گودال قبر

در باستانشناسی و نام علمی آن نیز ” نشانه گودال قبر” است ، ما نیز به این معرف گودال قبر می گوییم نشانه گودال قبر ،حکاکی گرد روی صخرها نشانه گودال قبر ،حکاکی مربع روی صخرها نشانه گودال قبر ،حکاکی مستطیل روی صخره حالا سئوالی که می پرسید این است که فاصله حکاکی های (گرد ، مربع ، مستطیل) تا قبر چقدر است؟
جواب: بین نشانه ها تا قبر فاصله استاندارد وجود ندارد ، همانطور که در تصاویر نمونه هم مشاهده می کنید قبر ها خیلی نزدیک هستند…

شاید از شنیدن جمله و مزخرفات افراد نا آگاه خسته شده اید، ذهنمان را از خرافات پاک می کنیم و جای آنها را با این اطلاعات پر می کنیم ، و از این به بعد کار گنج یابی را بصورت علمی و با رهبری عقل و منطق انجام می دهیم حالا به تصاویر نمونه پایین نگاه کنید و به استاندارد نبودن فاصله بین نشانه ها و قبر را ببینید و این را به معلومات خودمان اضافه کنیم.

مفهوم سنگ نگاره حکاکی مربع
مفهوم سنگ نگاره حکاکی مربع

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان و تفاسیر نشانه گنج و دفینه و خرید انواع فلزیاب حرفه ای با ما در تماس باشید.

تلفن تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ _ ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا