آثار و نشانه ها

مفهوم سرچشمه ها در دفینه یابی

مفهوم سرچشمه ها در دفینه یابی

در بررسی مفهوم سرچشمه ها در دفینه یابی یکی از بهترین نقاط ثابت برای دفن کردن گنجینه، سر چشمه ها می باشند. پیدا کردن آنها مستلزم وقت کافی است، زیرا جای بسیاری از آنها ناپدید شده اند، لیکن خود چشمه ها نیز از مکانهای مهم می باشند. قسمت بالایی آنها به فاصله ۴۰ – ۱۱- ۷ قدم برای پنهان کردن اشیاء استفاده شده است. همچنین در دفینه های مربوط به چشمه، یکی از چهار جهت انتخاب شده و محاسبات از آن طرف بر روی چشمه انجام می شود. یک مشاهده گر زیرک این علامت ها را در مورد چشمه هایی که تخریب شده باشند پیدا خواهد کرد.

مفهوم سرچشمه ها در دفینه یابی
مفهوم سرچشمه ها در دفینه یابی

بنا به گفته بعضی از کارشناسان گنج، دفینه های چشمه، نه در دفینه های چشمه جهت جاری بودن آب بلکه دقیقا در خلاف جهت می باشند. لکن معلومات موثری را در این خصوص با شما مطرح می کنیم: فرد دفن کننده ای که چشمه و یک تپه نزدیک به آن را برای مثلث خود در نظر گرفته، مالش را در نقط های می گذارد که با چشمه و تپه تشکیل مثلث بدهد.

بررسی مفهوم سرچشمه ها در دفینه یابی

فاصله بین چشمه و قله تپه ۱۱۰ قدم بود و پول نقطه مثلث نیز در زیر صخره ثابتی در فاصله ۱۱۰ قدمی آن بود. اگر شرایط ساختاری چشمه ها مساعد بوده باشد، در مواردی گنجینه در داخل سنگ های به کار رفته در آن و زیر قاعده چشمه پنهان شده بود. نشانه های عمومی این مکان ها عبارتند از ماهی، مار، لاک پشت و عما، دلیل دفن پول و طلاجات در کنار چشمه ها، ثابت بودن جای آنها برای علامت گذاری و یک باور قدیمی هم وجود دارد که همان گونه که چشم منافذ خروجی آب خود را در اعماق آب از دید مردمان به دور نگه داشته اند، پولهای دفن کننده را نیز مخفی نگه خواهند داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره  ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا