آثار و نشانه ها

مفهوم درخت موزی در دفینه یابی

مفهوم درخت موزی در دفینه یابی

با بررسی مفهوم درخت موزی در دفینه یابی در خدمت شما عزیزان هستیم با ما همراه باشید. همانطور که  می دانید درخت در دفینه یابی زیاد استفاده می شود و در اغلب موارد به عنوان نماد دوم مورد استفاده قرار می گرفته شده است. یکی از درختانی است که خیلی در دفن اموال از آن استفاده می شده و دفینه های نفیسی در نزدیکی و زیر خود درخت دفن می شد درخت موزی می باشد.

مفهوم درخت موزی در دفینه یابی

از درخت موزی بیشتر در علامت گذاری سفید خانه ها از این درخت به عنوان علامت گذاری و گاهی اوقات هم برای قبر های مهم و خمره ها که در زیر خود درخت دفن می شده، استفاده می شده است. وجود این درخت در مواقعی که نشان قبر است در کنار خود آن، یا ۱۰ متر اون طرف تر نماد سنگ کاسه گذاشته می شده است، که در جلوی درخت موزی به سمت طلوع خورشید ۷ الی ۸ متر جلوتر، قبر به صورتی که قابل تشخیص نباشد گذاشته می شده است.

مفهوم درخت موزی
مفهوم درخت موزی

درخت هایی با عمر طولانی به دلیل پایدار ماندن آن ها در دفینه یابی بسیار زیاد استفاده می شده است. این درخت ها اکثرا نشانه بار و یا وجود یک گنج و دفینه بسیار زیاد می باشد، بار هر کدام از این درخت ها با  درخت دیگر متفاوت می باشد برای توضیحات بیشتر با یک مثال توضیح خواهیم داد. به عنوان مثال و به صورت فرض  اموالی که در نزدیکی بوته های گز یافت می شود با اموالی که در کنار درخت های سرو یافت می شود همیشه متفاوت بوده است و گاها دفینه هر درختی از یک نوع مشابه نیز با یک دیگر متفاوت است، مثلا گنجینه یک درخت سرو با درخت سرو دیگر و یا گنجینه یک بوته گز با بوته گز دیگری نیز متفاوت می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا