آثار و نشانه ها

مفهوم حکاکی کانال های سنگی در دفینه یابی

مفهوم حکاکی کانال های سنگی در دفینه یابی

مفهوم حکاکی کانال های سنگی به این گونه ساختارها به چند نوع تعبیر می شود که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.
۱- اولین نشانه، نشان این است که در اطراف منبع آبی وجود دارد.
۲-دومین نشانه خبر دهنده دفینه می باشد. دفینه اینگونه اشکال در غاری بسته می باشد. از آنجا که در کانال ها آب وجود دارد باید در منطقه ای که آب می ریزد کاوش را انجام داد.
۳- سومین نماد با توجه به اینکه نشانه این می باشد که دفینه در غار است، باید در اطراف، نشانه غار را جستجو کرد و با این نشانه یک مکمل ایجاد کرد.

۴- اینگونه کانال ها اغلب نشانه این است که دفینه در جاهایی مثل ورودی گور دخمه قرار دارد. اگر مزار باشد به موازات مقابلش و اگر دفینه باشد کناره های گوشه اش را نشان می دهد.

ادامه مفهوم حکاکی کانال های سنگی

۵- برای جمع نشدن آب در مزارها و تخلیه شدن آب در صورت تجمع نیز استفاده شده است. و یا نشانی از معدن سنگ بری نیز می باشد. یکی از مواردی که دفینه یاب را گمراه کرده و به تلاش می اندازد کانال هایی است که درون کانال ها باز می شود. این ها به دو صورت کاملا واضح معنا می شوند.
۶- اگر کانالی باشد عمیق و پهن، که دارای خرده هایی از سنگ هایی باشد که از سنگ بری بر جای مانده، اینها به خاطر سنگ بری می باشد و نشانه های اضافی می باشد. کانال هایی که عمیق نبوده و باریک و مستقیم نباشند، به این نشان است که برای وارد نشدن آب به مزار از آن استفاده شده است.

در نهایت طبق نظرات مختلف و شبهات وجود در این نماد بهتر است از دستگاه های مخصوص گنج یابی و دفینه یابی محل را به دقت کاوش کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا