آثار و نشانه ها

مفهوم تنور در دفینه یابی

مفهوم تنور در دفینه یابی

امروز با بررسی مفهوم تنور در دفینه یابی خدمت شما عزیزان هستیم و می خواهیم این نماد را برای شما توضیح دهیم تا شاید کمکی هر چند کوچک، به شما در رسیدن به اهدافتان کرده باشیم. همانطور که می دانید یکی از مهمترین مناطقی که در زندگی روز مره انسان ها در آن زمان وجود داشته است، تنور می باشد که علاوه بر اهمیت آن برای تامین نیاز های روز مره و تامین غذای مردم، مکانی بوده است که کمتر توجه کسی به آن جلب شده و به جهت کاوش سراغ آن می رفتند. چرا که با در نظر گرفتن دمای تنور به راحتی می توان حدس زد که فردی برای کاوش سمت آن نمی رود و صاحبان آن گنج به راحتی جواهرات خود را در زیر آن مخفی می کردند.

"<yoastmark

مفهوم تنور در دفینه یابی

تنور در قدیم کاربرد زیادی داشتند و شما آنها رو می توانید در مکان های بلند و زمینی مسطح به صورت گنبد که سر آن از خاک بیرون آمده یا در بعضی نقاط که آب و هوای کبیری دارد به صورت تل شناسایی کنید چون به علت گرد و غبار خاک و گذشت زمان با انباشته شدن خاک در روی آن به صورت تل در آمدند.

دفینه ای را که داخل تنور می گذاشتند معمولا قسمت کف در متراژ ۷۰ سانتی جاسازی می کردند و علائمی که در تنوره هایی که شامل دفینه هستند در داخل دیواره تنوره به صورت شمعدان یا گل نگاره مشخص می کردند و در اکثر تنوره ها از داخل تنوره به تنور دیگه در بغل آن راه دارد که از بالا آثاری ندارد و فقط آثار یک تنور مشخص است ولی وقتی به داخل می روید متوجه می شوید که تنوری دیگر به صورت مخفی در کنار آن موجود است، که اگر به این صورت باشد دفینه در اتاق دوم در کف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا