مقالات فلزیاب

مدار فلزیاب حرفه ای

مدار فلزیاب حرفه ای و هرآنچه لازم است بدانید

مدار فلزیاب حرفه ای | مدارهای الکترونیکی (به انگلیسی: Electronic circuit) به دو دسته تقسیم می‌شوند مدار دیجیتال و مدار آنالوگ. مدار الکترونیکی دیجیتال معمولاً از مجموعه‌های بزرگ دروازه‌های منطقی (اغلب بر روی مدارهای مجتمع چاپ شده) ساخته شده‌اند. در ساخت بسیاری از پروژه ها، نیاز به ساخت مدارات الکترونیکی خواهید داشت. برای ساخت یک مدار الکترونیکی چندین راه وجود دارد، می توان قطعات را مستقیم با سیم به هم متصل نمود، می توان مدار را بر روی فیبر سوراخدار و یا برد برد نیز پیاده سازی نمود.

ولی روشهای فوق همیشه عملی نمی باشد و با پیچیده شدن مدار و زیاد شدن تعداد اعضای آن، احتمال پیش آمدن مشکل و اتصالی در این روش های بالا خواهد رفت. روش اصولی و مناسب برای ساخت یک مدار الکترونیکی طراحی نقشه مدار بر روی فیبر مسی و نصب قطعات بر روی آن می باشد. در این روش، ورقه های نازک چسبیده بر روی فیبر، نقش سیم را بازی می کنند. این روش می تواند برای ساخت مدار فلزیاب حرفه ای پیچیده نیز به کار رود.

مدار فلزیاب حرفه ای
مدار گنج یاب حرفه ای

انواع مدار فلزیاب حرفه ای

مدار فلزیاب دارای دسته های مختلفی است که هرکدام دارای قیمت و ویژگی های خاص خود هستند. برای آشنایی بیشتر میتوانید مقاله ساخت فلزیاب پالسی را مطالعه کنید. به صورت کلی مدار گنج یاب دارای پیچیدگی بسیار بیشتری نسبت به مدار فلزیاب است و دلیل آن نیز قابلیت هایی مانند قدرت تفکیک است که باعث میشود برد گنج یاب ها پیشرفته تر شود.

انواع مدار فلزیاب حرفه ای به قرار زیر است :

در صورتی که علاقه مند به ساخت فلزیاب هستید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که از فلزیاب هایی که توسط اشخاص ساخته میشود نمیتوان برای مقاصد دفینه یابی استفاده کرد زیرا این دستگاهها دارای استاندارد های لازم نبوده و از ثبات خوب و همچنین عمق کاوش بالایی برخوردار نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا