مقالات فلزیاب

لوپ گنج یاب

لوپ گنج یاب

لوپ گنج یاب یکی از موارد حساسی می باشد که؛ در زمان خرید فلزیاب باید به آن توجه ویژه ای داشت. این قطعه مهم در فلزیاب ها مستقیما با اهداف در ارتباط می باشند. چرا که اولین قطعه از فلزیاب ها که اهداف را سنس می کنند؛ لوپ ها و کویل های می باشند. یک کویل اورجینال توانایی حذف نویز و در واقع؛ عدم دریافت نویز را دارد؛ اما در مقابل لوپ های دست ساز و غیر اصل نویز های زیادی را دریافت کرده؛ و خطای بسیاری را خواهد داشت. همچنین لوپ ها تاثیر مستقیمی در دستیابی به عمق های مختلف نیز تاثیر گذارند.

لوپ گنج یاب
لوپ گنج یاب

البته دستیابی به عمق بالاتر در تضاد با حساسیت آنها می باشد؛ یعنی هر چه کول توانایی عمق زنی بیشتری را داشته باشد؛ حساسیت آن کمتر و هرچه عمق کمتری را سنس کند؛ حساسیت بیشتری خواهد داشت. در مورد قدرت عمق زنی لوپ ها نیز باید عنوان کنیم که لوپ های بزرگ تر دارای قدرت نفوذ بالاتر و لوپ های کوچکتر دارای قدرت نفوذ کمتری می باشند.

موارد تاثیر گذار در عملکرد لوپ گنج یاب

در اول مقاله بیان کردیم که کویل اصل توانایی حذف نویز ها را دارا می باشد. یکی از مواردی که تاثیر زیادی در ایجاد نویز دارد؛ املاح معدنی موجود در خاک می باشد. همان طور که می دانید کشور ما دارای خاک ارزشمندی می باشد؛ به گونه ای که گاها در خبر ها خوانده اید که خاک آن را به کشور های همسایه صادر می کنند؛ دلیل ارزشمندی خاک کشورمان؛ وجود همین املاح می باشد که آن را برای کشاورزی مناسب ساخته است.

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر لوپ ها؛ عمق اهداف می باشد؛ که با خرید از کمپانی های مجاز و استفاده از کویل های اورجینال؛ می توانید از این مرحله عبور کنید؛ چرا که این کویل ها توانایی عمق زنی بالاتر و حفظ حساسیت را دارا می باشند.

در ادامه موارد موثر بر عملکرد کویل

رطوبت، یکی از موارد دیگری که بر عملکرد لوپ ها و یا دیسک ها تاثیر زیادی دارند؛ رطوبت موجود در خاک و هوای آن محیط می باشد؛ خرید از مجموعه های معتبر می تواند شما را از این موضوع مصون نگه دارد.

از دیگر موارد تاثیر گذار بر دیسک ها؛ دما هوا می باشد؛ سرمای زیاد و یا گرمای بالا.

موانع موجود در زمین نیز یکی دیگر از مهم ترین مواردی می باشد که باعث اختلال در عملکرد دیسک می شود؛ اعم از سازه ها، مقبره ها، تونل ها و موانع فلزی؛ که توصیه ما در این گونه موارد استفاده از فلزیاب تصویری می باشد؛ چرا که شما را قادر می سازد تا این موانع را زنده به صورت تصویر مشاهده کنید.

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا