مقالات فلزیاب

فلزیاب چیست؟

فلزیاب چیست؟

قطعا تا کنون با نام فلزیاب برخورد داشته اید و این سوال برایتان به وجود آمده است که فلزیاب چیست؟ با ما همراه باشید تا کمی بیشتر راجع به این دستگاه با شما صحبت کنیم.  همان طور که از اسم این دستگاه ها مشخص می باشد، ابزاری به جهت کاوش  و ردیابی فلزات می باشند. اما این تمام قابلیت های این دستگاه ها نمی باشد و فلزیاب ها به جهت دیگری دارای محبوبیت می باشند. و این روز ها بیشترین استفاده از دستگاه های فلزیاب رسیدن به اهدافی غیر از فلزات معمول می باشد.

فلزیاب چیست؟
فلزیاب چیست؟

فلزیاب چیست؟ (دلایل استفاده از فلزیاب)

فلزیاب ها دستگاه های حساسی هستند که دارای سیستم های مختلفی می باشند که از معروف ترین آنها می توان به سیستم پالسی اشاره کرد. اساس کار این سیستم ها القا پالس به صورت مداوم می باشد که با برخورد این پالس ها با اهداف، مکان آنها مشخص می شود؛ از مشخصه این اهداف می توان به توانایی نفوذ آنها به اعماق بالا اشاره کرد که به همین دلیل یکی از مناسب ترین سیستم ها برای کاوش درون ایران می باشند. دستگاه های فلزیاب با سیستم های مختلف که در بالا به معروف ترین آن اشاره و برخی از  مهم ترین صفات آن بیان شد، اقدام به شناسایی اهداف می کنند.

بیشترین کابرد این روز های فلزیاب ها کاوش و دستیابی به اهداف ارزشمندی همچون طلا و دفینه می باشند. علاوه بر کاوشگران مردمی به جهت طلایابی، از این دستگاه ها در باستان شناسی نیز استفاده می گردد.

از این ابزار های پیشرفته به جهت یافتن راحت تر و دستیابی سریع تر به اهداف استفاده می گردد. یافتن اهدافی که در عمق های زمین همانند 5-6 متری، کار ساده ای نمی باشد. و فلزیاب ها برای کاهش و در اکثر مواقع حذف این سختی ها بکار گرفته می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا