مقالات فلزیاب

فلزیاب و گنجیاب بوقی

فلزیاب و گنجیاب بوقی

همان طور که می دانید استفاده از دستگاه های فلزیاب و گنجیاب برای دفینه یابی امری کاملا ضروری و مورد نیاز می باشد. دسته های مختلفی از این ابزار های مهم و پیشرفته این روز  ها در بازار مشاهده می شود. به دلیل استفاده بالا و کاربرد زیاد؛ در این مقاله می خواهیم به بررسی و صحبت در رابطه با فلزیاب ها و گنجیاب های بوقی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

فلزیاب و گنجیاب بوقی
فلزیاب و گنجیاب بوقی

فلزیاب و گنجیاب بوقی چیست؟

فلزیاب ها بر اساس مهم ترین مشخصه و قابلیت های آنها تقسیم بندی و نام گذاری می شوند. به عنوان مثال فلزیاب های تصویری؛ قابلیت و ویژگی نمایش تصویر را دارند. فلزیاب های نقطه زن؛ بر اساس قابلیت نقطه زنی اهدافی که دارند, نام گذاری شده اند. از همین رو می توان حدس زد که سیستم های بوقی نیز بر اساس این مشخصه نام گذاری شده اند که در زمان کاوش به وسیله صدای بوق؛ به کاوشگر وجود اهداف را اطلاع می دهند. بیس و اساس سیستم کاوش این دستگاه ها؛ سیستم کاوش پالسی می باشد. از همین رو می توان دریافت که عمق کاوش این دستگاه ها بالا و قدرت تفکیک آنها نیز دقیق خواهد بود.

برخی از انواع سیستم های بوقی معروف و قدرتمند

  • فلزیاب PV 5000
  • فلزیاب DERAK 101
  • فلزیاب TORNADO
  • فلزیاب DERAK 102
  • فلزیاب COBRA XS
  • فلزیاب AJM BUGLE
  • فلزیاب ANTARES

بررسی سیستم های کاوش بوقی

فلزیاب های بوقی همان طور که در سطر های بالاتر عنوان کردیم؛ با استفاده از صدای بوق اقدام به کاوش و ردیابی اهداف می کنند. در زمان استفاده و کاوش با این فلزیاب ها باید صبور بود و عجله نکرد. فلزیاب ها را باید در ابتدا در مکانی عاری از هر گونه فلز بالانس کرد. در قدم بعدی باید به صورتی که کویل آن ها در فاصله 30 سانتی از زمین قرار گرفته است؛ به صورت آرام به طرفین چرخانده و رو به جلو قدم برداشت. صدای بوق به صورت مقطعی پخش خواهد شد و  زمانی که به اهداف رسیدید؛ صدای بوق به صورت ممتد در خواهد آمد. این گونه دستگاه ها دارای رابط کاربری ساده و در عین حال کاربردی می باشند.

فلزیاب و گنجیاب بوقی
فلزیاب و گنجیاب بوقی

از کجا می توان یک فلزیاب بوقی خوب خریداری کرد؟

برای خرید هر دستگاهی به شما عزیزان پیشنهاد می شود که از مراکز معتبر و کمپانی های اورجینال خریداری کرد. فلزیاب  ها نیز به همین صورت می باشد. برای خرید دستگاه های گنج یاب حرفه ای و با کیفیت می توانید به کمپانی های معتبر و فروشگاه های اصلی همانند کمپانی ikpv مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا