مقالات فلزیاب

فلزیاب مناسب گنجیابی

فلزیاب مناسب گنجیابی

یکی از مهم ترین ابزار های کشف و ردیابی دفینه؛ فلزیاب ها می باشند.  استفاده از این ابزار ها باعث شده است تا هر کاوشگری قادر به ردیابی اهداف مورد نظر خود؛ فارغ از؛ حجم، مکان و حتی سن خود کاوشگر؛ شوند. اما یکی از مهم ترین مسائل موجود در این زمینه؛ اولین قدم آن می باشد که خرید فلزیاب می باشد. بررسی و تشخیص این مسئله که چه دستگاه فلزیاب و گنج یابی مناسب دفینه یابی و گنجیابی می باشد؛ یکی از مهم ترین مسائل تعیین کننده در این زمینه می باشد. چرا که فلزیاب ها دارای انواع مختلف و مدل های گوناگونی می باشند. با بررسی این موضوع در ادامه همراه ما باشید.

فلزیاب مناسب گنجیابی
فلزیاب مناسب گنجیابی

چه فلزیاب و طلایابی مناسب گنجیابی در ایران می باشد؟

همان طور که در سطر های بالا بیان کردیم؛ یکی از مهم ترین بخش هر کاوش و یکی از مهم ترین دلایل موفقیت و یا عدم موفقیت در کاوش ها؛ استفاده از دستگاه فلزیاب مناسب اهداف و مکان کاوش شما خواهد بود. شرایط متفاوت در زمین ها و دستگاه های فلزیاب منجر به این موضوع می شود که نمی توان از یک دستگاه فلزیاب در تمامی نقاط و برای کاوش هر هدفی استفاده کرد. اما برای کاوش در کشور ایران استفاده از چه دستگاه فلزیابی مناسب خواهد بود؟ این موضوع یکی از مهم ترین سوالات  در پیش روی هر کاوشگری می باشد. عده زیادی از کاوشگران به خرید فلزیاب خارجی روی می آورند. این افراد بر این باورند که فلزیاب های خارجی دارای قابلیت ها  قدرت عمل بیشتری می باشند. اما این موضوع به هیچ عنوان دارای دلایل علمی نمی باشد.

فلزیاب مناسب گنجیابی
فلزیاب مناسب گنجیابی

برای کاوش موفق و رسیدن به اهداف؛ در کشور ایران؛ نیاز به استفاده از یک فلزیاب پالسی خواهد بود. این موضوع به دلیل نوع خاک متفاوت کشور (دارای مقادیر زیادی از انواع املاح معدنی) و همچنین عمق کاوش بالای اهداف و دفینه های موجود می باشد. این سیستم کاوش می تواند در این نوع خاک با عملکرد خوبی ظاهر شده و برای کاوش در اعماق بالا بسیار مناسب می باشد. چرا که دارای عمق کاوش بالایی می باشند.

برخی از قوی ترین فلزیاب های ایرانی

  • فلزیاب آنتارس
  • فلزیاب رایچل ام 40
  • فلزیاب ای یو آر 370 پلاس
  • فلزیاب زیکو ایکس 2
  • فلزیاب کوماتسو ای یو 2
  • فلزیاب لئوپارد 1000
  • فلزیاب موبی فیوچر
  • فلزیاب تچر تی 4

نکته :

در نظر داشته باشید که حتما در تمامی مراحل کاوش خود؛ از خرید فلزیاب تا حفاری و دست یابی به اهداف خود؛ حتما از مشاورین معتبر و کاردان بهره ببرید. مشورت با مشاورین خبره ای همانند کمپانی IKPV؛ می تواند شما را در ظرف مدت کمتری به اهداف خود برساند. در پی کاهش زمان شما کاهش هزینه ها را خواهید داشت. کاوشی راحت تر؛ لذت بخش تر؛ دقیق تر؛ تماما از مزایای استفاده از مشاوره خواهد بود. از طرفی در صورت پرداختن به این موضوع در صورتی که دارای اطلاعات کافی نمی باشید؛ گاها منجر به شکست کامل شما در کاوش خود خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا