مقالات فلزیاب

فلزیاب قوی

فلزیاب قوی

برای خرید یک دستگاه فلزیاب قوی و موفقیت در کاوش باید نکاتی را در نظر داشته باشید و از معیار هایی که تعیین کننده یک فلزیاب خوب و حرفه ای هستند، مطلع باشید. یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد خرید فلزیاب وجود دارد توانایی آنها در نفوذ به درون خاک می باشد. در کشور ایران خاک ها دارای املاح معدنی زیادی می باشد. از طرفی به دلیل وجود دفینه های بسیار کهن آنها در لایه های بسیار پایین و عمق بالا قرار دارند. این عوامل باعث اختلال در عملکرد دستگاه می گردد. نفوذ به هر لایه بسته به نوع و جنس آن لایه سخت و دشوار می باشد.

فلزیاب قوی
فلزیاب قوی

تاثیر فلزیاب قوی در کاوش دفینه

خاک ها از لایه های مختلفی تشکیل شده اند که در نتیجه فرسایش سنگ ها در گذر سال های زیاد اتفاق می افتد. بسته به نوع سنگ نوع خاک ها نیز تفاوت دارند. گذر از هر یک از این لایه ها برای هر دستگاهی ممکن است سخت و دشوار باشد. به عنوان مثال در خاک های زمین کشاورزی که به دلیل نرم بودن آن به نظر کاوش راحت است وجود املاح معدنی هر دستگاهی را دچار خطا خواهد کرد.

در زیر این خاک قطعا لایه هایی از سنگ و خاک مستحکم قرار دارد و به همین ترتیب این روند ادامه خواهند داشت. در برخی از موارد افرادی که گنج های خود را در مکانی قرار داده اند در روی آن از مواد دیگری تحت عنوان ساروج که معمولا نیز همین می باشد، استفاده می کردند. این لایه دارای خاصیت استحکام بسیار بالایی می باشد. و نفوذ به آن را بسیار مشکل می گرداند.

نقش یک دستگاه فلزیاب قوی همانند انواع دستگاه های فلزیاب ایرانی ؛ فلزیاب نقطه زن، فلزیاب تصویری، فلزیاب پالسی و مواردی از این قبیل بسیار مهم می باشد. چرا که فرد را قادر می باسازد تا به راحتی به این لایه ها نفوذ کند و مشخص کند که آیا دفینه ای وجود دارد یا خیر و اگر بله در کدام قیمت می باشد تا از حفاری های بی مورد جلوگیری کند. البته باید تاثیر استفاده از یک کویل اورجینال و تبحر و تسلط کاوشگر را نیز در نظر گرفت.

برخی از گنج یاب ها و فلزیاب های حرفه ای ایرانی

  • فلزیاب TESLA SCAN 777
  • فلزیاب Hoxne Pro
  • فلزیاب IKPV PRO
  • فلزیاب IKPV BEST PROFESSIONAL
  • فلزیاب LEOPARD 16000
  • فلزیاب Schneider Series

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا