مقالات فلزیاب

فلزیاب ضد آب

فلزیاب ضد آب

همه ما از استفاده های زیادی که از دستگاه های فلزیاب می شود؛ به خوبی مطلع هستیم. زمانی در گذشته؛ کاوش طلا یکی از مشاغل سخت دنیا بوده است. اما امروزه به لطف وجود دستگاه های فلزیاب و طلایاب ها دیگر؛ سختی های گذشته وجود ندارد. ابداع این دستگاه ها؛ نه تنها در این عرصه؛ بلکه در عرصه های گوناگونی به کمک انسان ها آمده است. در بازرسی های بدنی در امکان مختلف حساس؛ یافتن خطوط لوله ها گاز؛ آب؛ کابل  های برق در ادارات مربوطه؛ در ساختمان سازی ها و موارد دیگر. کمپانی های گوناگونی و زیادی در جهان به تولید و عرضه این دستگاه ها مشغول می باشند. هر کمپانی دارای تبلیغات مخصوص به خود هستند. در بسیاری از موارد شاهد تبلیغاتی مبنی بر فلزیاب ضد آب هستیم. با ما با بررسی این موضوع همراه باشید.

فلزیاب ضد آب
فلزیاب ضد آب

فلزیاب ضد آب

شاید با شنیدن نام این دستگاه ها این سوال برایتان به وجود آید که؛ کاربرد آنها چیست. این موضوع یک سوال کاملا به جا می باشد. در کشور های جهان غیر از ایران؛ سابقه و تمدن کهنی وجود ندارد. نهایتا به پنج قرن قبل باز می گردد. به همین دلیل طلا ها و دفینه های آنها در لایه های بالایی و عمق های پایینی قرار دارد. این موضوع باعث می شود که از سیستم های وی ال اف در ساخت دستگاه های خود؛ استفاده کنند. چرا که دارای قدرت نفوذ کمتری نسبت به فلزیاب پالسی دارد.

در سایر کشور ها؛ طلایابی به صورت های معدنی می باشد که در سطح زمین قرار دارد. به همین دلیل رودخانه های آنها طلاهای آن ها را؛ به اعماق خود میبرند. وجود دستگاه های ضد آب برای ردیابی آنها ضروری می باشد.

استفاده از دستگاه های ضد آب در کشور ما؛ چندان دارای کاربرد نمی باشد؛ و می توان گفت که یک هزینه اضافی می باشد. در کشور ما برای کاوش در زمان ها و مناطق مختلف همانند مکان های مرطوب و پر بارش؛ نیاز به این دستگاه ها احساس می شود. البته نیاز مبرم به ضدآب بودن به صورت سایر کشور ها نمی باشد؛ بلکه تنها در حد مقابله با رطوبت هوا کافی می باشد. خرید فلزیاب هایی با قابلیت های بالا؛ تنها هزینه های اضافی می باشد.

برخی از قوی ترین و بهترین فلزیاب ها مناسب کاوش در مناطق مرطوب و شرجی

  • فلزیاب ANTARES،
  • فلزیاب RICHEL M-20،
  • فلزیاب ZICCO X1،
  • فلزیاب TACHAR T8،
  • فلزیاب HOXNE،
  • فلزیاب TESLA SCAN 777

 

09917579030

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا