مقالات فلزیاب

فلزیاب تصویری چیست

فلزیاب تصویری چیست

فلزیاب تصویری :

فلزیاب تصویری به دستگاهی گفته می شود که علاوه بر قابلیت شناسایی فلز، توانایی اسکن و ارائه تصویر فلز مورد نظر را دارد تنها شکل حدودی و تخمینی فلز را نمایش می دهد که به صورت کلی می توان در حدود ۶۰ درصد به تصویر ارائه شده اعتماد کرد. دستگاه های مگنومتر داده را جمع آوری و سپس با جزئیات به کاربر نمایش می دهند. این دستگاه ها تصاویر سه بعدی را ساخته و به اپراتور کمک می کند تا هدف را را دقیق تر و واضح تر ببیند.

فلزیاب تصویری
فلزیاب تصویری

تمام این کارها باعث می شود تا اپراتور بتواند تصمیم بهتری بگیرد که آیا به عمق کاوش بیشتری نیاز دارد یا خیر. این موضوع از کاوش های بیهوده جلوگیری می کند. که این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های فرد می شود. سیستم های مگنومتر دارای نمایشگر با مدل های بدون نمایشگر آن؛ فرق دارند و با تجزیه و تحلیل سیگنال های دریافتی شکل تقریبی هدف و ابعاد آن را به اپراتور نمایش می دهند. در صورتی که مدل های دیگر تنها یک سیگنال صوتی را ارئه می دهند.

فلزیاب تهران

آنالیز اطلاعات دریافتی در فلزیاب های تصویری :

نمایش تصاویر سه بعدی می تواند کمک بسیار بزرگی به هر دو دسته اپراتور های حرفه ای و آماتور در زمینه گنج یابی باشد و فاکتور بسیار با ارزشی است. یک نرم افزار گرافیکی وظیفه تحلیل و تجزیه داده های دریافتی و تبدیل آن ها به گراف های تصویری و رنگی را بر عهده دارد و در تصاویر و دو بعد از رنگ تصاویر می توان به اطلاعات مورد نیاز در مورد کاوش دست پیدا کرد.

در تصاویر سه بعدی علاوه بر رنگ ها می توان یک شماتیک کلی و حدودی؛ با دقت مناسب؛ نیز از محیط و هدف های دفن شده به دست آورد که با چرخش و زاویه دید ۳۶۰ درجه می توان شکل و ابعاد اجسام را دید. در زیر یک نمونه از آنالیز دو بعدی و سه بعدی یک مکان یکسان ارائه شده است:

فلزیاب تصویری
فلزیاب تصویری

اپراتور های با تجربه مشکلی با نبود تصاویر سه بعدی ندارند. اما ثبات و پایداری سیستم نقش مهمی در این موضوع دارد. و فلزیاب های تولیدی باید انتظارات تعداد زیادی از کاوشگران را برآورده کنند. حتی در بعضی زمینه ها از انتظارات آن ها نیز فراتر بروند. اطلاعات محدودی که توسط فلزیاب های بدون نمایشگر ارائه می شوند؛ نمی توانند تازه وارادن به عرصه فلزیابی را به خوبی راهنمایی کنند. البته این نظر ممکن است گاهی در مورد اپراتور های حرفه ای نیز اتفاق بیفتد!

نکته :

در انتها باید به این موضوع اشاره کنیم که ارائه یک تصویر سه بعدی کاملا واضح و دقیق خارج از توانایی های تکنولوژی در زمان ما است و  نتایج ارائه شده توسط فلزیاب تصویری صرفا تفسیر داده ها هستند، که ممکن است به دلیل مشکلات ناشی از زمین، شرایط آب و هوایی، اشتباهات اپراتور و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت باشد. اما در مجموع می توان به اطلاعات آنها اعتماد کرد و با خرید یک فلزیاب با کیفیت؛ کاوش بهتری را تجربه کرد.

چند نمونه فلزیاب تصویری محصول شرکت فلزیاب IKPV

دریافت مشاوره رایگان

جهت خرید فلزیاب اورجینال و فلزیاب اسکن سه بعدی از فلزیاب کرمانشاه ، نمایندگی فلزیاب شیراز یا نمایندگی فلزیاب تهران می توانید با دفتر شرکت فلزیاب IKPV با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۲۰ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا