مقالات فلزیاب

فلزیاب تصویری از کجا بخریم ؟

فلزیاب تصویری از کجا بخریم ؟

فلزیاب ها دستگاه هایی می باشند که با استفاده از آنها افراد مختلف؛ تنها با کسب میزان اندکی تجربه و شناخت این دستگاه ها؛ قادرند تا انواع اهداف فلزی مدفون شده و پنهان شده در نقاط مختلف همانند عمق زمین؛ مقبره و درون دیوار را کشف و شناسایی کنند. این دستگاه ها دارای انواع مختلفی می باشند. تنوع در مدل ها؛ برند ها و سیستم های بکار رفته در آنها؛ قابلیت ردیابی اهداف را با روش های مختلفی را فراهم می سازد. موضوع صحبت ما در این مقاله بررسی دستگاه های فلزیاب های تصویری بوده و بیان نحوه خرید این دستگاه خواهد بود. چرا که یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که ما با آن مواجه می باشیم؛ این است که فلزیاب تصویری از کجا بخریم. با ما همراه باشید.

فلزیاب تصویری از کجا بخریم
فلزیاب تصویری از کجا بخریم

فلزیاب تصویری چیست و از کجا بخریم؟

گونه های مختلف دستگاه های فلزیاب؛ با توجه به سیستم های آنها و نوع متریال بکار رفته در ساخت آنها؛ دارای قابلیت های متفاوتی نظیر عمق کاوش متفاوت می باشند. موارد زیادی در نحوه کاوش؛ میزان ثبات و نحوه عملکرد آنها تاثیر خواهد گذاشت. مواردی نظیر مکان کاوش؛ نوع متریال و جنس خاک و حتی مواردی همانند دمای محیط.

فلزیاب های تصویری گونه ای از این دستگاه ها می باشند که به دلیل تفاوت در متریال بکار رفته در آنها؛ به طور کلی کاوش را وارد دنیایی جدید کرده است. این ابزار ها با استفاده از سنسور هایی خاص؛ اقدام به ارسال فرکانس هایی به صورت مداوم به عمق زمین می کنند. نتیجه این ارسال ها؛ تصاویری به صورت گراف های رنگی خواهد بود که حفره ها؛ اهداف و موارد موجود در زمین را با تفاوت رنگ در صفحه نمایش دستگاه به نمایش خواهد گذاشت. تفاوت اصلی و مهم در این دستگاه ها؛ ایجاد توانایی مشاهده اهداف در مکان دقیق خود می باشند. از این رو دستیابی به اهداف نسبت به سایر فلزیاب ها؛ بسیار راحت تر و سریع تر خواهد بود.

برخی از گنجیاب های تصویری حرفه ای

  • فلزیاب DERAK 116
  • فلزیاب MINI GPR
  • گنج یاب RICHEL M-10
  • گنج یاب DERAK SUPER GPR SENSOR
  • طلایاب MobiFuture
  • گنجیاب RICHEL M-20
  • طلایاب KOMATSU A-U-2
  • فلزیاب LEOPARD 1000

گونه ای دیگر از فلزیاب های تصویری

یکی دیگر از سایر دستگاه های تصویری؛ که دارای قدرتی چند برابر می باشند. دستگاه های فلزیاب مکمل نام دارند. البته لازم به ذکر است که قابلیت تصویر برداری تنها یکی از ویژگی های این دستگاه ها می باشند. و اگر بخواهیم به طور دقیق تر بیان کنیم؛ فلزیاب تصویری نمی تواند مکمل باشد. اما فلزیاب های مکمل می توانند یکی از قابلیت های آنها؛ امکان تصویر برداری باشد. در این دستگاه ها به دلیل به کار رفتن از چندین سیستم کاوش؛ امکان استفاده و ارسال چندین فرکانس؛ تصویر برداری؛ القا پالس خواهد بود. که در این صورت امکان موفقیت تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا