مقالات فلزیاب

فلزیاب بوقی تصویری

فلزیاب بوقی تصویری

این روز ها دستگاه های فلزیاب بسیار پیشرفته تر از گذشته و زمان های آغازین خود؛ ظاهر شده اند. قابلیت های مختلفی که این دستگاه ها امروزه داشته و روزانه به آنها نیز اضافه می شود؛ باعث شده است تا کاوش گنج که یکی از سخت ترین فعالیت ها بوده است؛ امروزه به یکی از سرگرمی های مهیج بدل شود. به صورتی که حتی کودکان نیز می توانند به آنها بپردازند. فلزیاب بوقی تصویری؛ یکی  از دستگاه هایی می باشد که طی چند وقت اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. دلیل این موضوع نیز؛ تنها کیفیت بالا و قابلیت های بسیار خوبی می باشد که این دستگاه ها؛ به کاربران خود ارائه می دهند.

فلزیاب بوقی تصویری
فلزیاب بوقی تصویری

فلزیاب بوقی تصویری چیست؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که به وجود می آید این است که؛ این دستگاه چیست؟ آیا امکان دارد دو دستگاه در غالب یک دستگاه ساخته شود؟ باید بگوییم بله؛ هر چند این سیستم یک نو آوری و سیستمی به روز می باشد؛ اما چندیست که از ابداع آن می گذرد. این سیستم ها با استفاده از چند سیستم متفاوت ؛ وابسته به نوع نیاز کاوشگران و نوع خدمات مورد نیاز آنها ترکیب و ادغام می شوند. به عنوان مثال تصور کنید شما از دو دستگاه به طور همزمان برای کاوش استفاده می کنید. در این صورت شانس موفقیت بسیار بیشتری را خواهید داشت.

در این مورد خاص شما می توانید از قابلیت های یک سیستم کاوش بوقی و یک سیستم کاوش تصویری به طور همزمان بهره برده و موفقیت خود را تضمین کنید. همچنین به دلیل ادغام بودن این سیستم ها در یک دستگاه؛ هزینه کمتری را نسبت به خرید دو دستگاه خواهید پرداخت. این سیستم های نوظهور را فلزیاب مکمل می نامند که شما می توانید برخی از قوی ترین آنها را در لیست قیمت شرکت ikpv مشاهده کنید.

سیستم بوقی

یکی از متداول ترین سیستم های کاوش؛ سیستم های ردیابی و کاوش بوقی می باشند. نامگذاری این سیستم ها بدین دلیل می باشد که دستگاه های ساخته شده با این سیستم؛ دارای سیستم اطلاع رسانی به وسیله بوق می باشند. دستگاه هایی که از این سیستم برای ردیابی اهداف استفاده می کنند؛ با استفاده از سیستم های پالسی ساخته شده اند. فرمان ارسال پالس پس از ارسال از سمت جعبه مادر؛ توسط کویل ها به صورت مداوم ارسال می شوند؛ این سیگنال ها با برخورد با میان مغناطیسی اطراف اهداف؛ تغییر شکل داده و برگشت داده می شوند. داده ها توسط کول مجددا دریافت شده و به جعبه مادر ارسال و پردازش می شوند. دستگاه به صورت مدام صدای بوقی یکنواخت را پخش میکند که در صورت برخورد با هدف؛ به صورت ممتد خواهد شد.

فلزیاب بوقی تصویری
فلزیاب بوقی تصویری

سیستم تصویری

اگر بخواهیم سیستم های تصویری را برای شما شرح دهیم. باید بگوییم که دقیقا مشابه سیستم های بوقی می باشند. با این تفاوت که ارسال پالس توسط برخی از سنسور های مگنومتر صورت می گیرد. دیتا ها که توسط کویل دریافت می شود؛ این بار توسط جعبه مادر و نرم افزار های مخصوصی همانند ویژوالایزر؛ به تصاویر رنگی گراف مانندی تبدیل می شود که می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار کاربر قرار می گیرد. کاوشگر می تواند با در نظر گرفتن این موارد به اطلاعاتی نظیر؛ عمق هدف؛ مکان دقیق اهداف؛ شکل نسبتا دقیق هدف؛ موانع موجود؛ سازه ها و دیواره های زیر زمینی؛ حفره ها و موارد بسیار دیگری را؛ با استفاده از آن کسب کند که در نهایت منجر می شود کاوشگر کاوشی راحت تر؛ دقیق تر و موفقیت آمیز تری را تجربه کند.

برخی از انواع فلزیاب های مکمل

  • فلزیاب TESLA SCAN 352
  • فلزیاب AUR 370 Multi
  • فلزیاب HOXNE PLUS
  • فلزیاب HS366 PROFESSIONAL
  • فلزیاب TACHAR T1
  • فلزیاب ANTARES IMAGING

کلام آخر

در این مقاله خواندید که فلزیاب مکمل چیست و دارای چه تفاوت هایی با سایر دستگاه های فلزیاب دارد. قطعا همه شما به خوبی می دانید که استفاده از یک دستگاه فلزیاب می تواند چه تاثیرات مثبتی را بر نتیجه کاوش داشته باشد. با در نظر گرفتن این مورد؛ می توان به راحتی دریافت که با استفاده از یک فلزیاب حرفه ای و قوی؛ تا چه میزانی می توان درصد موفقیت را افزایش داد. از این رو همواره به شما توصیه می کنیم که؛ برای موفقیت و برای تجربه کاوشی راحت تر؛ همواره از دستگاه های اورجینال و بروز استفاده کنید. دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظر شما حتما دارای گارانتی باشد. چرا که یکی از مهم ترین نشانه های اصل بودن دستگاه های فلزیاب؛ گارانتی آنها می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا