مقالات فلزیاب

فلزیاب اصل

فلزیاب اصل

یکی از مهم ترین رکن ها در هر دفینه یابی؛ استفاده از یک فلزیاب اصل و با کیفیت در کاوش می باشد. امروزه به لطف پیشرفت بشر در تکنولوژی های ساخت این ابزار های پر استفاده؛ کاوشگران؛ با دامنه گسترده ای از انتخاب ها رو به رو می باشند. البته می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که علیرغم این موضوع که این گستردگی باعث پوشش تمامی نیاز های کاوشگران خواهد شد؛ از طرفی؛ انتخاب را با حساسیت بیشتری رو به رو می کند و باید با وسواس بیشتری این کار را انجام داد. چرا که دستگاه های مختلف برای پوشش و ایجاد بستر مناسب برای کاوش و ردیابی اهداف در شرایط ها و مکان ها و اهداف مختلف ایجاد می شوند. از این رو نمی توان از یک دستگاه فلزیاب؛ در تمامی نقاط و برای ردیابی تمامی اهداف استفاده کرد.

"<yoastmark

در این بخش جا دارد تا به این موضوع نیز اشاره کنیم که؛ هر کاوشی دارای دو بخش و دو رکن مهم و اساسی می باشد. که همان طور که در سطر های بالا اشاره کردیم؛ خرید فلزیاب یکی از آنها و میزان تسلط کاوشگر به دستگاه فلزیاب و همچنین نحوه استفاده و تبحر کاوشگر به نحوه استفاده از آن دستگاه؛ خواهد بود. از این رو می توان دریافت که صرف وقت کافی و تمرین نیز؛ یکی دیگر از مهم ترین موارد و مسائلی می باشد که در موفقیت کاوشگر نقش مهم و اساسی دارد.

چرا فلزیاب اصل بخریم؟

همان طور که می دانید دستگاه های فلزیاب دارای قیمت های بالایی می باشند. بی کیفیت ترین دستگاه ها و حتی فلزیاب های جعلی و تقلبی نیز؛ دارای قیمت های به نسبت بالایی می باشند. از این رو طبیعتا دستگاه های اصلی و فلزیاب های اورجینال نیز دارای قیمت های بالایی می باشند. در این صورت به طور حتم یکی از سوالاتی که می تواند برای هر کاوشگری به وجود آید این است که چرا باید از یک فلزیاب اورجینال در کاوش خود استفاده کنیم و یا حتی اصلا چرا باید فلزیاب بخریم؟

این موضوع و سوال یک مسئله مهم و بجا می باشد. بالاخره زمانی که فردی قصد دارد تا هزینه سنگین و گزافی را متحمل شود؛ باید بداند و متوجه باشد که چرا و به چه دلیل این هزینه را انجام می دهد.

"<yoastmark

برای پاسخ به این پرسش و مسئله مهم؛ به صورت مختصر و مفید عرض میکنیم که؛ در وهله اول وجود یک فلزیاب برای دستیابی به اهداف کاملا ضروری می باشد. چرا که حتی در صورت اطمینان از وجود یک هدف در یک منطقه و ناحیه کوچک؛ یافتن آن در زیر چندین متر خاک؛ عملا سخت و غیر ممکن خواهد بود. در بخش بعدی، برای داشتن یک کاوش دقیق؛ صحیح و با نتیجه دلخواه و موفقیت آمیز؛ حتما باید از یک دستگاه اورجینال را بکار ببریم. چرا که یافتن هدفی که در عمق زمین نهفته می باشد؛ نیاز به ثبات عملکرد و دقت بالایی می باشد که تنها از یک فلزیاب اورجینال؛ امکان پذیر خواهد بود.

معرفی تعدادی از دستگاه های باورجینال ایرانی دارای گارانتی معتبر

  • فلزیاب DERAK 110
  • فلزیاب ZICCO X1
  • فلزیاب RICHEL M-20
  • فلزیاب MobiFuture
  • فلزیاب COBRA XS
  • فلزیاب ANTARES
  • فلزیاب RICHEL M-40
  • فلزیاب KOMATSU A-U-2
  • فلزیاب TACHAR T1

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا