مقالات فلزیاب

فلزیاب ارزان خارجی

فلزیاب ارزان خارجی

فلزیاب ها دستگاه هایی ذاتا با قیمت بالا می باشند. برای دفینه یابی در کشور ما استفاده از دستگاه هایی قوی و حرفه ای یکی از الزامات می باشد. به خوبی می توان حدس زد که با افزایش کیفیت و قدرت یک کالا؛ قیمت آن نیز افزایش خواهد کرد. کاوشگران ایرانی علاقه زیادی به استفاده از دستگاه های فلزیاب خارجی دارند، اما این دستگاه ها دارای قیمت های ارزان و به صرفه ای نمی باشند. این موضوع را می توان هم به کارایی و عملکرد آنها و هم به مسافت زیادی که باید طی کنند تا وارد کشور شود مرتبط کرد. از طرفی در نظر گرفتن سود وارد کننده و همین طور قاچاق بودن این کالا ها؛ تاثیر بیشتری بر قیمت آنها اعمال می کند.

فلزیاب ارزان خارجی
فلزیاب ارزان خارجی

آیا فلزیاب ارزان خارجی وجود دارد؟

قبل از پرداختن به این موضوع که آیا فلزیاب ارزان خارجی وجود دارد یا خیر و آیا امکان خرید آنها وجود دارد؛ بهتر است به طور کلی این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم که؛ آیا استفاده از این دستگاه ها می تواند موثر واقع شود یا خیر.

در این رابطه باید ابتدا سیستم کاوش این دستگاه ها را مورد بررسی قرار داد. چرا که مستقیما قدرت و توانایی و عملکرد دستگاه به آن مرتبط می باشد. سیستم کاوشی که دستگاه های فلزیاب خارجی با آنها طراحی و ساخته می شوند؛ سیستم کاوش وی ال اف می باشد. این سیستم به کاربران خارجی اجازه می دهد تا با قدرت تفکیک بیشتری لایه های بالایی زمین و حداکثر تا عمق 2 متری را کاوش کنند. اما قطعا همه ما به خوبی می دانیم که این میزان عمق نفوذ و عمق کاوش برای دستیابی به دفینه هایی که در کشور ما وجود دارد؛ کافی نمی باشد. سیستم های خارجی برای کاوش در کشور های همان منطقه طراحی شده و بهینه می باشند. به همین علت نیز می باشد که با توجه به خاک های معدنی کشور؛ حتی عملکردی به مراتب ضعیف تر از قدرت اصلی خود خواهند داشت.

حال وقت آن رسیده تا بیان کنیم که؛ دستگاه فلزیاب خارجی ارزان قیمتی وجود ندارد. چرا که با ارز تهیه شده و نه با واحد پولی کشور؛ همچنین فاصله زیاد و روابط و واسطه ها نیز نقش موثری در تعیین میزان قیمت آنها دارد. صرف نظر از این موضوع حتی در صورت یافت یک محصول خوب و ارزان قیمت؛ عملکردی که مورد توقع شما می باشد را دارا نخواهد بود.

فلزیاب ارزان خارجی
فلزیاب ارزان خارجی

برخی از فلزیاب های ایرانی

  • فلزیاب AJM 13300
  • فلزیاب ANTARES
  • فلزیاب ZICCO X2
  • فلزیاب MobiFuture
  • فلزیاب RICHEL M-20
  • فلزیاب ANTARES IMAGING
  • فلزیاب AUR 370

بررسی فلزیاب های ایرانی

فلزیاب های ایرانی به دلیل استفاده از سیستم های پالسی دارای قدرت نفوذ بالایی میباشند ؛ که کاملا آنها را مناسب دفینه یابی در کشور کرده است. از طرفی این سیستم قابلیت تفکیک نسبتا خوبی را نیز دارد که می تواند از آن در زمان نقطه زنی نیز استفاده کرد. همان طور که می دانید قابلیت نقطه زنی یک گزینه ای می باشد که به کاوشگر اجازه می دهد مکان دقیق اهداف را؛ در هر نقطه و مکانی مشخص کنند. در صورت ترکیب این قابلیت با سیستم تفکیک منجر به خلق یک دستگاه حرفه ای می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا