مقالات فلزیاب

فلزیاب آمل

فلزیاب آمل

با سلام به شما همراهان و بازدید کنندگان. امروز با بررسی موضوع خرید فلزیاب در آمل در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید تا با بررسی علت خرید و در نهایت نحوه خرید گنج یاب در این شهر؛ مشکلات کاوشگران این شهر را رفع کنیم.

فلزیاب آمل
فلزیاب آمل

همان طور که می دانید کشور ایران یکی از قدیمی ترین و کهن ترین کشور های جهان می باشد. از این رو دارای شهر ها و روستا ها و مناطق کهن بسیاری می باشد. یکی از این شهر های باستانی؛ امل می باشد. این شهر از نظر تاریخی دارای اهمیت بسیاری می باشد. این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی همواره دارای اهمیت بوده و به همین دلیل؛ همواره دارای سکنه بوده و مورد توجه همگان. به دلایلی که ذکر شد؛ امروزه در این شهر؛ آثار باستانی بسیاری مشاهده می شود؛ که به طور قطع  می توان گفت که دارای دفینه و گنجینه های زیادی می باشد.

آثار باستانی شهر آمل

  • عمارت مقبره میر بزرگ

این عمارت یکی از مهم ترین بنا های تاریخی این شهر می باشد. این عمارت در زمان حکومت شاه عباس صفوی در سال 1020 ه.ق بنا شد. این بنا بر روی مزار شخصی بنام میر قوام مرعشی بنیانگذار سلسله مرعشیان ساخته شد. اکنون می توان این بنا را در بافت قدیم این شهر مشاهده کرد.

  • برج هشتل آمل

این مکان تاریخی در واقع از پنج برج عظیم تشکیل شده است؛ که در روستای هشتل این شهر واقع شده است. این مجموعه به دلیل معماری خاصی که دارد؛ یکی از خاص ترین اماکن تاریخی این شهر و کشور می باشد. بزرگ ترین بنا و برج آن نیز به یکی از سرداران سلسله مرعشیان تعلق داشت.

  • آتشکده آمل

این آتشکده یکی از قدیمی ترین بنا های ثبت شده می باشد. که طی بررسی های به عمل آمده قدمت آن را به دوره ساسانیان ارتباط داده اند. این بنا از نظر معماری خاص و همچنین وسعت؛ یکی از مهم ترین آثار باستانی قرن نهم هجری می باشد.

فلزیاب آمل

موارد بالا تنها بخشی از آثار باستانی این شهر می باشد. از جمله این آثار می توان به قله دماوند، امامزاده ابراهیم؛ بقعه میر بزرگ مرعشی، بقعه سید میر حیدر آملی؛ قلعه ملک بهمن، نقش برجسته ناصرالدین شاه یا شکل شاه؛ پارک جنگلی میرزا کوچک خان؛ حرم و زائر سرا امامزاده عبدالله و موارد بسیار دیگری اشاره کرد. با مشاهده و بررسی این آثار می توان به قدمت و وجود دفینه و گنج های پنهان زیادی پی برد. برای گنج یابی در این شهر پیشنهاد ما به شما استفاده از دستگاه های فلزیاب مگنومتر، فلزیاب تصویری و یا یکی از انواع اسکنر های حرفه ای کمپانی ikpv می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09917579030 در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا