مقالات فلزیاب

فلزیابی چیست ؟

فلزیابی چیست ؟

مطمعنا بسیاری از شما با کلمه فلزیابی آشنا شده اید و نام این کلمه را بار ها شنیده اید و اگر شما هم همانند برخی از مردم با این کلمه غریب بوده و نمی دانید که این اسم به چه معنا می باشد با ما همراه باشید تا یک اطلاعات کلی را در این زمینه با شما در میان بگذاریم. یکی از سوالاتی که ذهن افراد مختلف را به خود مشغول کرده است، این موضوع می باشد که ردیابی فلز چیست و به چه عملی ردیابی گفته می شود. در  ابتدا باید بگوییم که ترجمه لغوی این کلمه تا حد زیادی از معنی باطنی آن را عنوان می کند.

فلزیابی
فلزیابی

اما در واقعیت خلاف این موضوع می باشد. در گذشته در ابتدای آغاز پیدایش این عرصه، دستگاه هایی تولید شدند که توانایی کشف فلزات را در مکان های مختلف همانند دورن زمین، درون دیوار و موارد دیگری آن هم در لایه های بالایی و سطح هایی بالایی را داشتند. اما این روز ها دستگاه هایی ابداع شدند که با الهام گرفتن از فلزیاب های ابتدای توانایی کشف اهداف مختلفی همچون طلا را نیز کسب کرده اند. و حتی با معرفی آن ها با اسامی مختلفی همچون طلایاب و گنج یاب، یون یاب، دفینه یاب و غیره ، همچنان اسم فلزیاب را نیز به یدک می کشند.

فلزیابی با دستگاه فلزیاب

در بالا و ابتدای متن مشاهده کردید که فلزیاب ها چه دستگاه هایی می باشند و ردیابی با استفاده از آنها به چه منظور هایی صورت می پذیرد. در تکمیل صحبت های بالا باید بگوییم که  این دستگاه ها قابلیت های ویژه ی زیادی دارند که در موارد و اهداف مختلفی از آنها استفاده می شوند و تنها کشف طلا نمی باشند، با ما همراه باشید تا کمی بیشتر شما را با این دستگاه ها و این عرصه آشنا کنیم.

در ابتدا اجازه دهید یک تصویر کلی از این ابزار ها برای شما ایجاد کنیم. تمامی دستگاه های گنج یاب و ردیاب ها از سه قسمت کلی تشکیل شده اند . برد و جعبه سیستمی دستگاه، میله رابط و دسته گنج یاب و در نهایت لوپ و کویل دستگاه می باشد. هر یک از این قطعات دارای حساسیت های خاص به خود هستند و در صورت عدم عملکرد صحیح کاوش  و رسیدن به اهداف را با اختلال رو به رو خواهد کرد.

این دستگاه ها معمولا با استفاده از ارسال پالس هایی که توسط برد دستگاه تولید می شود، با استفاده از کویل به درون زمین انتقال داده و اقدام به شناسایی اهداف می کنند، که سرعت و راحتی زیادی را به کاوش می بخشد.

برخی از برترین گنج یاب ها

  • گنج یاب Schneider Series
  • گنج یاب TESLA SCAN 152
  • گنج یاب LEOPARD 4000
  • گنج یاب TACHAR T8

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا